Листопад


1 листопада – на запрошення завідувачки філії «Жовтянська сільська бібліотека №2» КЗ «Центр культури і дозвілля» П'ятихатської міської ради (Кам’янський район) мешканці громади долучилися до екоініціативизі збирання кришечок (акція «Кришечки збери – Україні допоможи».Завдяки спільним зусиллям і бажанню допомогти воїнам ЗСУ, зберегти довкілля, сприяти наближенню перемоги, продемонстрували небайдужість і патріотизм.

 

1 листопада – у Томаківській центральній бібліотеці КЗ «Томаківська ЦБС» Томаківської селищної ТГ (Нікопольський район) потягом місяця діяла акція «Наділи монетки суперсилою» зі збирання монет #SuperCoins, організована Національним банком України та сучасною клінікою з протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації та психологічної підтримки постраждалих від війни SuperhumansCenter. Усі зібрані кошти спрямовані для допомоги українським військовим, які постраждали унаслідок бойових дій.

    

 2 листопада у відділі обслуговування Центральної бібліотеки КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) відбулась публічна лекція:«Гендерна асиметрія в мовному відображенні»в межахпроєкту«Фемквартал». Фемквартал – це просвітницькі зустрічі з місцевими діячками міста, які вже втретє відбуватимуться у Кривому Розі за підтримки «Української феміністичної мережі за свободу та демократію».Спікеркою стала  кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української мови Криворізького державного педагогічного університету Наталія Малюга. Лекція викликала велику зацікавленість серед містян. Під час заходу разом обговорили такі питання: способи мовної ідентифікації жінки;проблеми агентивно-професійної номінації;гендерну інтерпретацію категорії роду; особливості поєднання граматичних форм під час побудови висловлювань; творення фемінітивів за словотвірними моделями.

 

Усі присутні відзначили відкритість, надихаючу емоційність і фаховість пані Наталі, яка подарувала присутнім книгу «Нові стандарти українського письма» авторства Наталії Малюги та Вероніки Городецької.

  

 

3 листопада – на абонементі Публічної бібліотеки м. Самар Самарівської міської ради (Самарівський район) відбулася чергова зустріч книжкового клубу під назвою літературний pit-stop «Читацька шафа трендових книг». Учасники клубу  ділилися своїми враженнями про прочитані книги, обговорювали улюблених авторів, рекомендували іншим твори, що залишили найбільший слід у їхніх серцях. Модераторка клубу заступниця директора Тетяна Коряк підготувала добірку літературних новинок, які зацікавили учасників. Присутні обмінялися думками та знайшли нові ідеї для читання.


4 листопада
– у Софіївській центральній бібліотеці Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) відбулася онлайн зустріч-знайомство із талановитою українською письменницею та журналісткою Ольгою Саліпою. Захід став нагодою для читачів ближче познайомитися з авторкою та її творчістю, зокрема новим романом «Вільні в’язні», що є продовженням популярної сімейної саги «Дикі паростки».


5 листопада – працівники Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) долучилися до навчального онлайн-вебінару для бібліотечних працівників «Гендерні стереотипи у сучасному житті: звідки вони беруться та як їх подолати?». Вебінар організований працівниками Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія в межах реалізації флагманського проєкту «Цифрова безбар’єрність публічних бібліотек Дніпропетровської області». Говорили про ключові поняття, звідки і як розповсюджуються стереотипи, як долати стереотипне мислення, ознайомилися з корисними ресурсами, що стануть у нагоді у власному підвищенні кваліфікації тав роботі з користувачами.

#ґендерністереотипи#безбарєрність

 

5 листопада – у Центральній публічній бібліотеці КЗ «Публічна бібліотека Губиниської селищної ради» (Самарівський район) відбулася чергова зустріч користувачів поважного віку з психологом Благодійного Фнду «ГЛОБА 22» в межах проєкту підтримки ментального здоров’я. Зустріч була присвячена темі активного довголіття. Психолог надавкористувачам бібліотеки поради з харчування, фізичної активності та ментального здоров’я. Бібліотекарі порекомендували книги даної тематики. Учасники заходу спілкувалися, ділилися знаннями та досвідом, обговорювали шляхи до довголіття.


5 листопада – у бібліотеці селища Слобожанське філії КЗ «Слобожанський центр культурних послуг» Слобожанської селищної радиСлобожанської селищної ТГ (Дніпровський район) відбулася зустріч в жіночому клубі «Ліра». Учасниці клубу досліджували свою здатність до стресостійкості через модель «BASIC Ph». Цього разу це була тема соціальних навичок – спілкування, звернення за підтримкою до сім’ї, близьких людей, чи кваліфікованих спеціалістів. Для пошуку цього каналу подолання стресу провели соціальну гру «Коржик», одну з найбільш відомих соціальних ігор німецького психотерапевта ГюнтераХорна. Це був чудовий досвід дослідити свої реакції й емоції на взаємодію. Кожна з учасниць отримала своє усвідомлення та досвід. Робота групи відбувається за участі фасилітаторки, учасниці Коаліції «Будь в ресурсі!» Катерини Петрової.


 

5 листопада – у КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека Верхньодніпровської міської ради Дніпропетровської області» (Кам'янський район) відбулася чергова зустріч з психологом міжнародної організації TriangleGenerationHumanitaireНіною Валентинівною Козар «Керування стресом». Були запропоновані заспокійливі практичні вправи: ліплення з повітряного пластиліну невеличких мультяшних фігурок звірів, птахів і квітів. Присутні з задоволенням занурилися в захопливий процес створення.


5 листопада – Улянівська бібліотека-філія КЗК «Петриківська публічна бібліотека» Петриківської селищної ради (Дніпровський район) отримала нове приміщення,ремонтні роботи виконані за кошти місцевого бюджету. Зараз це сучасний якісний публічний простір з новими книжковими стелажами тамеблями.

Відвідувачі подякували голові Петриківської селищної громади Наталії Іванівні Коваленко за допомогу.




5 листопада – працівники Софіївської центральної бібліотеки Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) долучились до професійного онлайн-вебінару «Гендерні стереотипи у сучасному житті: звідки вони беруться та як їх подолати?», який провели фахівці Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія. Також фахівці Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді провели онлайн-захід «Кольори ромської мови: відчуй серцем», присвячений Всесвітньому дню ромської мови. Фахівці обласних бібліотек провели мандрівку в світ ромської культури та мови, надали цікаву презентацію та корисні ресурси для роботи.



6 листопада – у філії «Жовтянська сільська бібліотека №2» КЗ «Центр культури і дозвілля» П'ятихатської міської ради (Кам’янський район) відбулася творча година «Для наших захисників з теплом у серці». Діти виготовляли окопні свічки для воїнів ЗСУ. Згадали відважних воїнів-односельців, які боронять нашу державу, хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих воїнів.

Завідувачка закладу продовжує акцію зі  збирання матеріалів для виробництва окопних свічок.

 


6 листопада – у КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека Верхньодніпровської міської ради Дніпропетровської області» (Кам'янський район) відбувся літературний вечір, присвячений вшануванню пам’яті місцевого поета та прозаїка Є.О. Рибаса «Бажаю людям всім добра, тому, що їх люблю…».

Член Національної Спілки журналістів України, Регіональної Спілки письменників Придніпров’я, Міжнародного товариства Спілки письменників видавсім авторських збірок і в них понад 600 віршів, есе та 70 пісень.Музику на його слова писали композитори Дніпропетровщини І. Тищенко та В.Ярцев, але в більшості – його дружина Людмила Іванівна Рибас. Цей творчий тандем був відзначений званням Лауреата літературної премії ім. Тетяни Снежиної з врученням медалі та почесного диплома за збірку пісень «Осіннє кохання».

На вечорі виступали друзі та шанувальники творчості поета, роздивлялися фото з сімейного альбому, читали його поезії, співали пісні, дивилися відеоконцерт поетичних творів Є.О. Рибаса «Останній політ журавлів», який знімали місцеві ентузіасти на 80-річчя від дня народження поета.



6 листопада – у Миколаївській філії Софіївської центральної бібліотеки Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) в межах регіональної кампанії «Короновані словом» проведено інформаційний мікс «Любко Дереш: від містики до віршів». Під час заходу шанувальники читання ознайомилися з цікавими творами різного жанру сучасного українського письменника Любка Дереша.

#Письменники_короновані_словом
#Читаємо_разом
#Любко_Дереш

 

6 листопада – у Петриківській публічній бібліотеці КЗ «Петриківська ЦБС» Петриківської селищної ТГ (Дніпровський район)проведено лекцію «Причини і наслідки голодомору 1932–1933 років» для мешканців місцевої громади. Лектором виступилаВіра Андріївна Аннусова, методист КЗК «Музею спротиву голодомору» Дніпровської міської ради, яка розповіла про ті страшні часи, ділилася спогадами очевидців, які є в особистому архіві, говорила про причини, наслідки та механізми Голодомору. Виставка документальних ресурсів «Голодомор: невиплакані сльози України» доповнила зміст сказаного.Пам'ять про Голодомор стала невід’ємною частиною національної пам’яті українського народу. 


 

6 листопада – на запрошення співробітників Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) відбулася творча онлайн-зустріч з професійною перекладачкою з турецької мови, засновницею видавництва «ALEMAK», яке спеціалізується на виданні перекладів класичної та сучасної турецької літератури, Ольгою Чичинською.

 

 

6 листопада– маленькі читачі Богданівської сільської бібліотеки Богданівської сільської ТГ (Павлоградський район) долучились до конкурсу «Фото з книгою» від Видавництва «Богдан». Міфи Давньої Греції, грецька міфологія – це невичерпне джерело, з якого брали і досі беруть образи для своїх творів письменники, художники, скульптори та інші митці усіх часів і народів. 



6 листопада – працівники Софіївської центральної бібліотеки Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) в межах регіонального проєкту «Письменники, короновані словом» презентували користувачам бібліотеки та соціальних мереж нову книгу Марії Матіос «Нація: серце навпіл». Це збірка коротких повістей і новел, які розкривають тяжкі, але водночас важливі моменти української історії та національної ідентичності. Ця книга стане справжнім відкриттям для тих, хто цікавиться історією України та її культурною спадщиною.

#Письменники_короновані_словом
#Читаємо_разом

 


7 листопада – фахівціКЗК «Зеленодольська міська бібліотека» Зеленодольської міської ТГ (Криворізький район) взяли участь в онлайн- зустрічі з нагоди 130-річчя від дня народження письменника Віктора Петрова-Домонтовича (1894–1969). Захід проведено умежах Регіонального онлайн-проєкту «Українці у світі» фахівцями КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія».

Змістовна і корисна інформація надана письменником-краєзнавцем, заслуженим журналістом України Миколою Чабаном.


7 листопада – у КЗ «Тернівська міська публічна бібліотека»Тернівської міської ТГ (Павлоградський район) представлено патріотичний екскурс «Блок-пост пам'яті» для містян у межахпроєкту«Титани ua». Захід проведено з метою збереження пам'яті про захисників України, сприяння патріотичному вихованню молоді.

 

8 листопада – колектив КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) тапрацівників сфери культури привітавміський голова Олександр Саюк з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, подякувавши їм за витримку, відданість справі та креативний підхід у реалізації будь-якої роботи. Адже зараз, під час війни, більшість працівників культури залучені в тому числі й до волонтерської роботи, завдань гуманітарної та соціальної направленості. Керманич міста нагородив завідувачку відділу обслуговування КЗ «Нікопольської міська ЦБС» ЛюдмилуЧиндяєву за особливий внесок у розвиток бібліотечної справи.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=8982025568528595&set=gm.8598862160204900&idorvanity=881138878643972



8 листопада – бібліотекарі КЗ «Публічна бібліотека Губиниської селищної ради» (Самарівський район) разом із представниками Губиниської селищної ради на чолі з першим заступником селищного голови Антоном Борисенкомі в.о.директора КЗ «Публічна бібліотека Губиниської селищної ради» Тетяною Лялькою долучилися до здачі крові на потреби наших захисників. 


8, 15, 16 листопада – у молодіжному просторі КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради Царичанської селищної  ТГ (Дніпровський район) проведено вечори настільних ігор та ігор на приставці для юних користувачів. Ігротеки мають великий попит в молодіжному просторі.

#TheMOLODb

 

9 листопада – завідувачка Біленщинськоїсільської бібліотеки-філіїКЗ «Лихівська Центральна публічна бібліотека Лихівської селищної ради»Лихівської селищної ТГ (Кам’янський район) взяла участь у культурно-просвітницькому семінарі для працівників культури і бібліотекарів сільських бібліотек Лихівської громади. Центральною темою зустрічі стало національно-патріотичне виховання підростаючого покоління через розвиток і популяризацію аматорського мистецтва на базі гуртків клубних закладів і роботи сільської бібліотеки.

 

10 листопада – працівники Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) організували та провелиспілкування «Мистецтво жити поруч» з нагоди Міжнародного дня толерантності для читачів середнього шкільного віку. Упродовж заходу підлітки дізналися багато цікавого про таке важливе для суспільства поняття як толерантність.


11 листопада – до Богданівської сільської бібліотеки Богданівської сільської ТГ (Павлоградський район) проведено рекреаційне заняття на відновлення з нейрографіки та використання метафоричних карт «Турбуюсь про себе» з родичами воїнів, які загинули, захищаючи рідну Україну.

Мета заняття, проведеного членами громадської організації «Дівчата», спрямована на зменшення тривоги та інших інтенсивних переживань, стабілізація емоційного стану; активізація особистісних ресурсних станів, відновлення та регуляція психоемоційного стану; формування позитивного мислення.

За допомогою нейрографіки як методу арт-терапії дізналися, як можна поліпшити емоційний стан, зрозуміти причини проблем і усунути їх, завдяки технології керування своїм життям через малюнок.

  

 

12 листопада – для містян у Центральній міській бібліотеці КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) проведена зустрічі з психологом Оксаною Дон «Тайм-менеджмент та продуктивність: психологічні інструменти». Присутні дізналися про важливість тайм-менеджменту у житті людини та правильній розстановці пріоритетів у житті. Оксана поділилася порадами та техніками, які допоможуть ефективно організувати свій час, досягати мети та зменшити стрес.


12 листопада – завідувачка Степанівської сільської бібліотеки КЗ «Криничанська центральна публічна бібліотека» Криничанської селищної ради Криничанської селищної ТГ (Кам’янський район) провела святкування ювілею закладу. Душевно та затишно пройшла зустріч із колишніми працівниками з нагоди 70-ї річниці відкриття Степанівської сільської бібліотеки та будинку культури.

Мешканці громади привітали та висловили вдячність за роки праці, згадали минуле та вшанували пам'ять тих, хто вже не з нами.


 

 

12 листопада – у Центральній публічній бібліотеці КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Новомосковський район) відбувся психологічний тренінг «Перша психологічна допомога» для мешканців громади. Захід проведенов межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Навчання проводила досвідчений фахівець, представник міжнародної організації TRIANGLE GENERATION HUMANITAIRE USAID Служби захисту в Україні, тренер з питань захисту в спільнотах Любов Майстренко.

Учасники тренінгу дізналися, як поводитись під час надзвичайних ситуацій; про основні типи реакцій на надзвичайні події; як встановити контакт з потерпілим і надати йому першу психологічну допомогу, як впоратися зі стресом і підтримувати своє ментальне здоров’я.

 

12 листопада – фахівці Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) провели тижневий поетичний марафон #вірші_незламностіз нагоди 1000-го дня повномасштабної війни в Україні. Всі, хто бажав долучитися до поетичного марафону, могли викласти фото вірша, який надихає і підтримує, додає сил у такі складні часи.


 

13 листопада – у філії Мирнівська сільська бібліотека КЗ «Центр культури і дозвілля» П'ятихатської міської ради (Кам’янський район) відбувся прийом вразливих категорій місцевого населення. За призначенням лікаря, видавалися безкоштовні ліки. Бібліотекар філії особисто займалась поширенням інформації серед мешканців громади, а представникам Червоного Хреста надала тепле приміщення.


 


13 листопада – у КЗ «Тернівська міська публічна бібліотека» Тернівської міської ТГ (Павлоградський район) проведено літературну вечірку  «Я називався цвітом Вишні, я світ любив, людей любив» з нагоди 135-річчя від  дня народження Остапа Вишні. Захід мав на меті ознайомити відвідувачів з творчістю Остапа Вишні, прищепити любов і повагу до української мови та літератури.

На вечірку завітали поети творчого об'єднання «Фенікс», друзі та відвідувачі бібліотеки. В залі лунали гуморески, байки й усмішки Остапа Вишні. Присутні переглянули цікаву презентацію. На заході була піднесена, святкова атмосфера.



13 листопада – у Богуславській сільській бібліотеці Богданівської сільської ТГ (Павлоградський район) з юними користувачами проведено зустріч «Життя дано на добрі справи» з нагоди Всесвітнього Дня доброти. Дітям розповідали про добро, вчили творити його разом із Громадським Об’єднанням «Аваліст». Юні користувачі робили долоньки доброти та поробки з пластиліну, грали в ігри та багато іншого.

Протягом місяцякористувачі бібліотеки  можуть познайомитися з книжковими новинками в онлайн-рубриці «Огляд книги» .
https://m.facebook.com/groups/1293553387455734/?ref=share_group_link

 

13 листопада – працівники КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) взяли участь у Дні Спільнодії «Щоденники стійкості жителів Жовтоводської міської територіальної громади». Захід проведено в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи Олени Зеленської. Присутні переглянули відеоролик-маніфест про «Стійкість», практикувались у навичках підтримки та збереження ментального здоров’я, взяли участь у написанні щоденників стійкості й отримали інформацію про діяльність Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ та платформу «Ти як?», яка надає підтримку і поради для збереження психічного здоров’я.

 

13 листопада – у Бібліотеці для дорослих відділу бібліотечно-інформаційної роботи КЗК «Широківський центр культурних послуг» Широківської селищної ТГ (Криворізький район) відбулась арт-зустріч «Поетична мова – мова єднання». Головною гостеюзаходу стала викладачка мистецької школи, поетеса, композиторка й авторка численних музичних п’єс для дітей Лариса Іванюшина.



14 листопада – фахівці філії П’ятихатська міська бібліотека КЗ «Центр культури і дозвілля» П'ятихатської міської ради (Кам’янський район)отримали14 книг німецьких авторів завдяки участі у проєкті «Німецька полиця в Україні». Проєкт реалізується Гете-Інститутом в Україні, Німецькою асоціацією видавців і книгорозповсюджувачів, Українським інститутом книги в межах «Обміну між німецькою та українською книжковою та літературною індустрією», що фінансується Уповноваженою федерального уряду Німеччини з питань культури та засобів масової інформації.

Книги, надруковані українською мовою, призначені для читачів старшого шкільного віку та дорослих.Новенькі видання взяті на облік до бібліотечного фонду та надані для користування читачам бібліотеки.


14 листопада – у бібліотеці-філіалі №23 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) проведено захід «Толерантність – потреба сьогодення». Присутні дізналися поширені міфи про толерантність, поділилися власними спостереженнями і враженнями від прочитаного у новітній літературі, де герої вчаться вирішувати міжособистісні проблеми з тією чи іншою мірою толерантності. 




14 листопада – фахівці Нікопольської Центральної дитячої бібліотеки КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) рекомендувалионлайн-користувачам збірку сучасної української прози «Львів. Париж. Круасани». Це віртуальна листівка, отримана за книжковим грантом #Ukrainian_Library_Renaissance. Це – історії про сильних жінок, які попри все не здавалися і йшли назустріч світлому майбутньому.

#Знай_наших_Українські_автори, #Ukrainian_Library_Renaissance


14 листопада – фахівці  КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради Царичанської селищної ТГ (Дніпровський район) стали учасниками вебінару «Цифрові компетенції для життя: навички, які потрібні громадянину». Захід проведено в онлайн-форматі в межах реалізації флагманського проєкту «Цифрова безбар’єрність публічних бібліотек Дніпропетровської області» фахівцями КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія». Підведено результати роботи проєкту «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках-Хабах цифрової освіти», який реалізовувався з липня по жовтень в 2024 р.


14 листопада – у КЗ «Тернівська міська публічна бібліотека» Тернівської міської ТГ (Павлоградський район) з метою забезпечити особаміз порушеннями зору сприятливі умови в процесі отримання інформації зІнтернетута для розвитку цифрових здібностей, придбано тифлокомплекс завдяки фінансовій підтримці міської влади. Це стало визначною подією в розвитку матеріально-технічної бази бібліотеки та сприянню якіснішого виконання Плану заходів із впровадження безбар’єрного простору на 2023–2024рр. Придбаний тифлокомплекс дасть можливість користувачам бібліотеки із вадами зору вільно отримувати будь-яку інформацію та корисно проводити дозвілля поряд із книгою. 



14 листопада – у бібліотеці селища Слобожанське філії КЗ «Слобожанський центр культурних послуг» Слобожанської селищної ради Слобожанської селищної ТГ (Дніпровський район) щочетверга відбувалися зустрічі жіночого клубу «Ти не сама» ГО «У Єднанні Сила» під керівництвом Людмили Єрмак.

Чергова зустріч була присвячена медіаграмотності. Присутні розібрали, що потрібно, щоб зареєструватися на будь-яких сайтах і в соціальних мережах, як вести робочечи особистелистування тощо.

Учасницям клубу було запропоновано створити електронну пошту на телефоні (в кого її немає). Правильно придумати ім’я скриньки та пароль для входу. Розглянули покрокові дії для реєстрації поштової скриньки. Кожен спробував надіслати один одному електронного листа. З листуванням впорались всі учасники зустрічі.



14 листопада – в Юр’ївській публічній бібліотеці Юр’ївської селищної ради (Павлоградський район) до бесіди «1000 днів незламності: болю, страждань, перемог» долучилися користувачі бібліотеки, серед яких були внутрішньо переміщені особи з окупованих регіонів. Бібліотекарі розповіли про книги, які розповідають про події незакінченої війни, реалії сьогодення. Присутні поділися своїми спогадами від пережитого.

Завдяки нашим захисникам і захисницям, підтримці волонтерів і кожного з нас, ми пройшли цей шлях і продовжуємо йти далі.

#1000днівНЕЗЛАМНОСТІ

 

15 листопада – завідувачка КЗК «Могилівська сільська бібліотека» Могилівської ТГ (Дніпровський район) із керівником гуртків філії «Шафран» О. Ніколаєнкопровела для юних користувачів захід «Вторинна переробка – шлях до збереження енергоресурсів» з нагоди Всесвітнього дня вторинної переробки. Молодь дізналася про проблеми збереження навколишнього середовища, культуру споживання природних ресурсів, правила сортування сміття та переробку вторинної сировини. Наприкінці заходу з учасниками зустрічі проведена вікторина.

 

16 листопада – у бібліотеці-філіалі №10 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) відбулася зустріч із нещодавно прибулими криворіжцями, які займаються літературною творчістю: Лідією Роменською (м. Волноваха), Мариною Сакара (м. Херсон), Наталією Бондаренко (Донеччина), Марією Філоненко (Кіровоградщина) в межах проєкту «Читацьке коло». Звучали українські, зокрема, бардівські пісні, гості та криворізькі поети читали вірші.



 

16 листопада – у КЗК «Тихоставська сільська бібліотека» Карпівської сільської ТГ (Криворізький район) проведена патріотична година «1000 днів війни, 1000 днів боротьби, 1000 днів незламності». Для користувачів експонована тематична виставка «Відлік мужності: 1000 днів війни за свободу».

У КЗК «Олександрійська сільська бібліотека» Карпівської сільської ТГ користувачі переглянули документальний фільм «Довга доба». Також у бібліотеці оформлено тематичну книжкову поличку «Історії незламності».



16 листопада – у КЗК «Апостолівська міська бібліотека» (Криворізький район) з нагоди Міжнародного дня толерантності під час засідання клубу «У світі прекрасного» проведено тренінг «Толерантність – запорука людяності». Діти аналізували різні ситуації, грали в гру «Веселий м'ячик», одним із завдань якої було назвати якості толерантної людини.



17 листопада – у Публічній бібліотеці м. Самар Самарівської міської ради (Самарівський район)відбулася чергова зустріч розмовного клубу української мови «ГовориЩЕ». Учасники обговорювали, як позбутися росіянізмів у щоденному спілкуванні та зробити свою мову чистішою і природнішою. Модераторка заходу, бібліотекарка Поліна Павлова навела цікаві приклади українських відповідників до частовживаних росіянізмів. Гості активно долучалися до обговорення, наводячи свої приклади й розповідаючи, які росіянізми найчастіше трапляються у їхньому мовленні. Для кращого засвоєння матеріалу присутні взяли участь у грі-інтерактиві. Окрім цього присутні зіграли у розмовну гру «Розкажи мене», що передбачає відповіді на цікаві запитання про себе, власні погляди на життя та життєвий досвід.



18 листопада – у філії «Чернявщинська бібліотека» Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ради (Павлоградський район) проведена година пошани «1000днів війни. 1000днів нескореності» для односельчан.  Працівники культури с.Чернявщина, с.Чорноглазівката працівники старостинського округу на чолі зі старостою вшанували пам’ять земляків хвилиною мовчання та покладанням квітів на могили Героїв.

Завідувачка філії«Жемчужненська бібліотека» Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ради (Павлоградський район) в 1000-йдень повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, підготувала онлайн-презентацію «1000 днів боротьби. 1000 днів незламності» та виставку матеріалів «Україна. Війна, що триває» для мешканців громади.


18 листопада – Юр’ївська публічна бібліотека Юр’ївської селищної ради (Павлоградський район) стала переможцем конкурсу«Історії успіху бібліотек-Хабів цифрової освіти» в межах проєкту «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках-Хабах цифрової освіти»серед20 бібліотек-Хабів цифрової освіти. Президія та Виконавчий офіс ВГО Українська бібліотечна асоціація спільно з партнерами з Програми розвитку ООН в Україні оголосили кращих учасників конкурсу. Організатори отримали 204 неймовірні історії успіху бібліотек і користувачів Хабів цифрової освіти, які завдяки новим знанням, цифровим навичкам і технологіям змінили своє життя на краще.


18 листопада – завідувачка Троїцької сільської бібліотеки-філії КЗ «Лихівська Центральна публічна бібліотека Лихівської селищної ради» Лихівської селищної ТГ (Кам’янський район)провела масовий захід «Відлік незламності:1000 днів на шляху до перемоги». Захід проведено для учасників клубу «Берегиня». Учасники  підготували в’язані шкарпетки та смаколики для захисників, які передали волонтерами громади для шпиталів області.



18 листопада – у Богданівській сільській бібліотеці Богданівської сільської ТГ (Павлоградський район) проведений захід, присвячений стійкості та незламності українців. Для працівників Богданівського штабу Гірської міської військової адміністрації презентовано відеоролик «1000 днів нескорених». Представлена книжкова виставка  «1000 днів незламності. Нація нескорених». Бібліотекарка ознайомила з книгами сучасного українського письменника Юрія Винничука. Це була особлива зустріч, сповнена роздумів, емоцій і віри в краще майбутнє.



18 листопада – до відділу мистецтв Центральної міської бібліотеки КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) завітали члени Дніпропетровської обласної організації «Українське товариство глухих». Бібліотекарі представили гостям найцікавіші видання книг та творчі виставки.


 

 

18 листопада для відвідувачів Територіального Центру №1 в Інгулецькому районі бібліотечні працівники бібліотеки-філіалу №9 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) у співпраці з художніми колективами палацу культури «Південний» провели репортаж «1000 днів віри, надії, сподівань». Було розкрито хронологію ключових подій 1000 днів війни: героїчна оборона та стійкість українського народу, жертви та руйнування, завдані Україні, міста-герої, незламні діти незламної країни, 1000 слів вдячності нашим захисникам, міжнародна солідарність і підтримка України. Виконання українських пісень патріотичного напрямку сприяли формуванню гордості за країну і її героїчний народ та зміцнення віри у Перемогу і краще майбутнє України.



19 листопада – у Центральній публічній бібліотеці КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Новомосковський район) проведена година мужності «1000 днів Незламності» для учнів 7 класу Перещепинського ліцею. Молодь ознайомилася ізісторією мужності, відваги та незламності кращих представників нашої держави.

 

19 листопада до бібліотеки-філіалу №11 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) завітали працівники #FSD_Ukraine_Швейцарський_фонд_протимінної_діяльності, які провели заняття: «Правила поведінки з вибухонебезпечними залишками війни та мінами». Інструктори надали інформацію про різні види мін і навели характеристики різних вибухонебезпечних предметів; розповіли про ризики, пов’язані з мінами та властивості вибухівок; статистику забрудненості територій; етапи розмінування; тактико-технічні характеристики вибухонебезпечних предметів; потенційно небезпечні місця. Під час заходу учасники з’ясували, як мінна небезпека проявляється на різних ділянках ландшафту: на полях, у лісі та на берегах річок. Дізналися, яких поранень завдають міни різних типів та інші вибухонебезпечні предмети. Відвідувачі набули надзвичайно важливих в умовах війни знаньі досвіду.


19 листопада – у Ганнівській сільській бібліотеці-філії КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека Верхньодніпровської міської ради Дніпропетровської області» (Кам'янський район) представлено інформаційний дайджест «Тисяча днів війни за свободу та незалежність». Захід приурочено до 1000 дніввід початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Присутніх ознайомлено з книгами та матеріалами про сучасну війну та наших земляків,які захищають рідну землю від ворога.


19 листопада – працівники КЗК «Апостолівська міська бібліотека» (Криворізький район) в сесійній залі Апостолівської міської ради взяли участь у засіданні координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання населення під гаслом «1000 днів НЕЗЛАМНОСТІ». Захід відбувся під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Наталі Шкленської. Учасники зібрання координаційної ради виступили з доповідями: «Роль клубних закладів у національно-патріотичному вихованні», «Будь якій війні скажемо "Ні!"»,«1000 днів стійкості» та «Бібліотеки Апостолівщини – 1000 днів незламності».

Учасники координаційної ради вшанували пам'ять загиблих воїнів хвилиною мовчання та поклали квіти до Алеї Слави на знак щирої вдячності захисникам за їхній подвиг.

 

https://www.facebook.com/share/p/19YdNH85hV/


19 листопада – у Софіївській центральній бібліотеці Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) проведено літературне знайомство «Книги, народжені війною…» до тисячної доби від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Ця війна стала одним із найтяжчих випробувань для українського народу та глибокою трагедією для мільйонів людей. Захід відбувся з метою популяризації сучасної української літератури, яка висвітлює події від 24.02.2022 року.



49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека