КАЛЕЙДОСКОП ПЕРIОДИКИ

 
ПЕРIОДИКА ЗА РУБРИКАМИ

Для дому, для сім'ї
Економіка
Краса та мода
Культура. Мистецтво.
Наука. Техніка
Педагогіка
Політика
Право
Ретро
Сільське господарство
Філологія. Художня література
Як підготуватися до свята
 
Переглянути все

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112
 

 

Наукові вісті Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут"
Науково-технічний журнал
 
 

Журнал публікує результати наукових досліджень та практичних розробок в області технічних, фізико-математичних, хімічних та біологічних наук.
Рік заснування: 1997
Періодичність: 1 раз на місяць
Мова видання: українська
Засновник: Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут"
Відділ періодики отримує це видання з 2004 року.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті Клечак І.Р. та Антоненко Л.О. «Біотехнології на основі базидальних грибів роду Coriolus Quel».
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.




Страницы журнала :   1 

 
 

Иностранная литература
Литературно-художественный журнал
 
 

Журнал знакомит читателя с новинками зарубежной литературы. В журнале публикуются наиболее значительные произведения современной мировой литературы в переводах лучших отечественных переводчиков. Зарубежная проза и поэзия, очерки и эссе, статьи и интервью, лауреаты Нобелевской, Букеровской, Гонкуровской премий и восходящие звезды – все это на русском языке впервые.
Еще в 1891 году в столице Российской империи Санкт-Петербурге был основан «Вестник иностранной литературы», который свой дебютный номер открыл обращением к читающей публике: "Наш журнал поставил себе задачею давать своим читателям, в художественном по возможности переводе, все выдающееся, что появляется в литературе Запада..."
До 1943 года журнал выходил под названиями «Литература мировой революции», «Интернациональная литература», а с 1955 года неизменно выходит под сегодняшним своим именем «Иностранная литература».
На даче или на антресолях – практически в каждой советской читающей семье раньше лежали перевязанные любовно пачки журнала «Иностранная литература», который открыл для надежно спрятавшихся за железным занавесом мечтателей Сэмюэля Беккета, Уильяма Голдинга, Джона Апдайка, Джерома Д. Сэлинджера, Кэндзабуро Оэ, Теннеси Уильямса, Жана-Поля Сартра, Франца Кафку, Ивлина Во, Умберто Эко, Хулио Коортасара, Милорада Павича и многих, многих других. Журнал знакомил советских читателей, не мечтавших никогда увидеть своими глазами Нью-Йорк и Париж, с заграничной жизнью, в которой даже человеческие горести и трагедии казались неизъяснимо притягательными и безумно романтичными. Иосиф Бродский назвал когда-то «Иностранку» «окном в Европу, Америку, Азию, Африку и вообще во все полушария».
В настоящее время, перестав быть единственным источником информации об иностранной литературе, журнал продолжает исполнять роль профессионального экспертного издания, неизменно сохраняя высокое качество переводов и редактуры. Девизом журнала по-прежнему остается «Узнай завтрашних классиков!»
“В условиях конкуренции с книжными издательствами, - говорит главный редактор журнала “Иностранная литература” Александр Ливергант, - мы ориентируемся на то, чего нет в книжных магазинах, стараемся опережать издателей переводной литературы и рассказывать о том, что происходит сегодня в литературном мире”.
Отдел периодики получает этот журнал с 1955 года.
Вашему вниманию предлагается начало статьи Роберта Маккрама «Жизнь Вудхауза».
Дочитать статью Вы сможете по адресу:
г. Днепропетровск,
пр. К. Маркса, 18.
Отдел периодики ДОУНБ.



Страницы журнала :   1 

 
 

Визвольний шлях
Суспільно-політичний, літературний і науковий журнал.
 
 

Заснований у Лондоні в 1948, упродовж першого періоду існування журналу видавався на циклостилі — та виключно для членів ОУН. Потім його було переведено на типографський друк, а формат видання з 1954 змінено на книжковий. Проте емблема журналу, виконана художником-графіком Робертом Лісовським, упродовж усього часу його існування лишалася незмінною.
У журналі публікувалися й публікуються як ідеологічні матеріали (праці Д. Донцова, Я. Стецька, С. Бандери та ін.), так і наукові дослідження (переважно — з історії та літературознавства), а також художні твори (слід особливо відзначити роль цього видання в популяризації творів шістдесятників в емігрантському середовищі тоді, коли їх неможливо було видавати в Україні).
Журнал друкував статті на такі теми як-от міжнародна політика, політика й економіка УРСР, історія ОУН та Української повстанської армії. На його сторінках друкувалися матеріали з історії та археології України, літератури, музико- та мистецтвознавства, проза й поезія авторів-емігрантів та членів підпілля ОУН, переклади творів художньої літератури, спогади істориків та політичних діячів, передруки творів української радянської літератури періоду Розстріляного відродження та «шістдесятників», література самвидаву та політичні документи, огляди книжок, новини й аналітика щодо діяльності націоналістичної опозиції в Україні, хроніка з життя як на еміграції, так і в УРСР. В останній період почали переважати наукові публікації.
Відділ періодики отримував це видання з 1957 по 2007 роки.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті Валентина Лазарєва «Тема України в ранніх художніх творах Пантелеймона Куліша».
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.






Страницы журнала :   1 

 
 

Наша Берегиня
Науково-методичний журнал
 
 

За свою 10-літню історію він став провідним у розмаїтті фахових видань України з народознавства, часописом високого науково-методичного рівня. В часописі публікуються екскурси у народну педагогіку та її сучасне осмислення, розповіді про традиції виховання, практичні поради для батьків, розробки тематичних виховних заходів, сценарії календарно-обрядових та сучасних шкільних свят, що нині стали традиційними для школярів. Також висвітлюються маловідомі сторінки історії, побут населення різних регіонів України, життя українців за кордоном. Широкому колу читачів адресовані народний календар, цікаве народознавство, рецепти призабутих українських страв тощо. Матеріали практичного спрямування – розробки занять, майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва, технологічні картки – допоможуть педагогам у проведенні занять. Серед авторів – найавторитетніші науковці, методисти, вчителі-практики.
Читачі журналу мають змогу й надалі ознайомлюватися із новітніми методиками навчання й виховання в народних традиціях, у тому числі й із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій (комп’ютерні презентації до них будуть доступні на порталі видавництва pedpresa.com). Часопис відкритий для наукових дискусій та обговорень актуальних питань теорії і практики шкільної та позашкільної освіти.
Журнал призначений для вихователів дошкільних, учителів початкової та середньої ланок, педагогів позашкільних закладів освіти – усіх причетних до виховної роботи, а також для науковців-краєзнавців та широкого кола читачів, які цікавляться усім українським.
До січня 2012 року називався «Берегиня».
Засновник: Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України та Державного інформаційно-виробничого підприємства видавництва «Педагогічна преса».
Відділ періодики отримує це видання з 1993 року.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті Валерія Войтовича «Вишиванка – символ здоров’я, краси, щасливої долі».
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.





Страницы журнала :   1 

 
 

Вісник Київського національного університету. Серія: Астрономія
Науково-теоретичний журнал
 
 

Викладено результати оригінальних досліджень вчених Київського університету з питань фізики Сонця, позагалактичної астрономії, астрофізики високих енергій, астрометрії, метеорної та кометної астрономії та озону над Антарктидою.
Рік заснування: 1958.
Періодичність: 1 раз на рік
Відділ періодики отримує це видання з 2000 року.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті: В.Криводубського, В.Єфіменко «Дослідження і прогнозування сонячної активності в астрономічній обсерваторії університету впродовж трьох сонячних циклів (1968-2011)».
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.



Страницы журнала :   1 

 
 

Вісник Київського Національного університету . Серія: Кібернетика.
Науково-теоретичний журнал.
 
 


Проблематика: висвітлення результатів аналізу, оцінки, керування й оптимізації динамічних систем, проблем еколого-економічного аналізу та числових методів моделювання процесів
Періодичність: 1 раз на рік.
Видається українською мовою.
Рік заснування 1999 рік.
Відділ періодики отримує це видання з 2000 року.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті Е. Азизбекова, Д.А. Хусаінова «Рішення одного рівняння теплопровідності з запізненням».
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.



Страницы журнала :   1 

 
 

ВІСНИК КИЇВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ. СЕРІЯ: БІОЛОГІЯ
НАУКОВО-ТЕОРЕТИЧНИЙ ЖУРНАЛ
 
 

Подано експериментальні дані про особливості будови, розвитку та функціонування рослинних та тваринних організмів, флору та фауну України, одержані на основі досліджень, що проводяться науковцями біологічного факультету в галузях фізіології рослин та тварин, генетики, ботаніки, зоології, мікробіології, вірусології. Викладено також нові дані стосовно біохімічних і біофізичних основ регуляції у клітинах і органах у нормі й після впливу різноманітних фізико-хімічних факторів, наведено результати нових методичних розробок.
Для викладачів, наукових співробітників, аспірантів та студентів.
Засновано в 1958 році.
Видається українською мовою.
Відділ періодики отримує це видання з 2000 року.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті: В.Яненко, С.Лопарєва «Обліки мало чисельних і зникаючих птахів околиць Києва і охорона їх біотипів».
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.




Страницы журнала :   1 

 
 

Демографія та соціальна економіка
Науково-економічний та суспільно-політичного журнал.
 
 

Публікуються дослідження з теоретичної, описової та економічної демографії, висвітлює методологічні питання демографічного аналізу, проблеми теорії і практики демографічного прогнозування, соціальної політики та безпеки, людського розвитку, соціальної стратифікації суспільства, економіки праці. Виходить журнал двічі на рік українською мовою.
Видається з 2004 року.
Засновник: Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України.
Відділ періодики отримує це видання з 2010 року.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті: Е.М.Лібанова «Чорнобильська катастрофа: 25 років потому».
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.



Страницы журнала :   1 

 
 

Фізико-хімічна механіка матеріалів
Міжнародний науково-технічний журнал
 
 

Засновник: Фізико-механічний інститту ім. Г.В. Карпенка Національної академії наук України.
Виходить з січня 1965 року, 6 разів на рік.
До 1991 року мова видання російська, з 1992 року видається українською мовою.
Журнал висвітлює результати досліджень і подає огляди щодо наступних проблем:
• процеси руйнування, моделі зародження й росту тріщин;
• корозійна втома, корозія під напруженням, фретинг-корозія;
• вплив середовищ, зокрема водню і радіації, низьких і високих температур;
• розрахунок на міцність і довговічність у вищеподаних умовах;
• технологія зміцнення, оптимізація структури та захист від корозії;
• неруйнівний контроль дефектності та діагностика.

Відділ періодики отримує це видання з 1968 року
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті: Андрейків О.Є., Долинської І.Я., Яворської Н.В. «Ріст тріщин повзучості в елементах конструкцій за довготривалого навантаження».
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.



Страницы журнала :   1 

 
 

Украї́нський хімі́чний журнал
Науковий журнал.
 
 

Розглядаються теоретичні та експериментальні аспекти неорганічної і фізичної, аналітичної, органічної хімії, електрохімії, хімії високомолекулярних сполук – основних розділів сучасної хімії
Періодичність: 6 разів на рік
Засновник Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І..Вернадського, Національна Академія наук України.
У ньому друкуються теоретичні й експериментальні праці, а також хроніка, бібліографія й рецензії з різних областей хімічних наук. Журнал виходив у 1925—38 роках у Харкові, з 1948 поновлений у Києві.
Відділ періодики отримує це видання з 1948 року.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті: О.А. Ніколаєва, Л.О. Вретік, В.В.Загній, В.Г. Сиромятнікова « Циннамоїлвмістні полімери: синтез, властивості, сучасні напрямки застосування».
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.



Страницы журнала :   1 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112
 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2006 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека