КАЛЕЙДОСКОП ПЕРIОДИКИ

 
ПЕРIОДИКА ЗА РУБРИКАМИ

Для дому, для сім'ї
Економіка
Краса та мода
Культура. Мистецтво.
Наука. Техніка
Педагогіка
Політика
Право
Ретро
Сільське господарство
Філологія. Художня література
Як підготуватися до свята
 
Переглянути все

Культура. Мистецтво.

1 2 [3] 4 5 6 7 8 9
 

 

Музика
Науково-популярний журнал
 
 

Журнал «Музика» з недавніх пір якісно обновився. Це стосується не тільки зовнішньої обкладинки видання, але й більш повної змістовності його сторінок. Музичні конкурси та фестивалі, розповіді про заслужених діячів мистецтв України, молодіжні форуми, спогади про славетні забуті імена, прем’єри музичних вистав та ін. – ось основні теми, які висвітлені у статтях журналу № 4 за 2017 рік. Журнал висвітлив нетривіальне втілення на сцені Харківської опери одну з найяскравіших партитур П. Чайковського – оперу «Мазепа», нове дихання музики Станіслава Людкевича, статті про конкурси та фестивалі – все це ви можете прочитати у цьому виданні, що знаходиться у відділі мистецтва ДОУНБ на проспекті Дмитра Яворницького, 18.

Страницы журнала :   1 

 
 

Мистецтво та освіта
Науково-методичний журнал
 
 

Журнал «Мистецтво та освіта» виходить чотири рази на рік. Він допоможе фахівцям познайомитися з європейським досвідом формування художньо-практичної компетентності особистості, відкриє мистецтво в освітньому просторі школи : Україна – Європа. В третьому номері за 2017 рік надані методичні рекомендації з вивчення предметів художньо-естетичного циклу в основній школі. Дане видання в теоретичному та методичному викладі показує як оволодіти системою вмінь і навичок у галузі мистецтва, сформувати світогляд, креативні і комунікативні якості. У цьому номері надані орієнтовні календарні плани уроків мистецтва у 9 класі, а також командно-групові і фронтальні форми ігрової діяльності на уроках музики.
З цим виданням ви можете познайомитися у відділі документів з питань мистецтв ДОУНБ за адресою: проспект Д. Яворницького, 18, кімната 21.


Страницы журнала :   1 

 
 

Кіно-Театр
Академічне видання в галузі мистецтвознавства
 
 

Журнал «Кіно-Театр» заснований у 1995 році Національним університетом «Києво-Могилянської Академії» за участі Міністерства Культури і туризму України. Видається кожні два місяці, тиражем 800-1000 примірників, не продається в мережі вільного продажу преси.
«Кіно-Театр» – є серйозним, академічним виданням в галузі мистецтвознавства, але без «пихатих мудрувань» і орієнтується на реального читача. Він поєднує свій академізм з популярністю, висвітлюючи сучасний кіно- і театральний процес. До роботи в журналі постійно залучаються студенти і викладачі курсу «Кіномистецтво» Києво-Могилянської Академії.
У цьому номері відображені актуальні теми кінознавства.
З цим номером можна познайомитися у відділі мистецтва обласної наукової бібліотеки за адресою: пр. Д. Яворницького, 18.

Страницы журнала :   1 

 
 

Українознавство
Науковий журнал
 
 

Науковий, громадсько-політичний, культурно-мистецький, релігійно-філософський, педагогічний журнал, що є фаховим періодичним виданням з українознавства як науки і навчальної дисципліни. Видається Національним науково-дослідним інститутом українознавства МОН України. Згідно з Постановами Президії ВАК України журнал «Українознавство» визнано фаховим періодичним виданням з історичних і філософських наук, періодичність — одне число на три місяці.
Журнал «Українознавство» розповсюджується і в Україні, і в США, Канаді, Великій Британії, Росії, Італії, Німеччині та інших країнах світу.
Видається часопис «Українознавство» з 2001 р.
Мова видання: українська.
Відділ періодики отримував це видання з 2005 по 2009 роки та з 2015 року.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(0562) 47-37-72



Страницы журнала :   1 

 
 

Пам'ятки України: історія та культура
Науково-популярний ілюстрований журнал
 
 

Основні теми — національна культура, вітчизняна історія, краєзнавство, пам'яткознавство, українознавство, музейництво, археологія, архітектура, фольклор, етнографія.
У 1969 р. видання започатковане за під назвою «Пам'ятники України» як інформаційно-методичний бюлетень Українського товариства охорони пам'ятників історії та культури .У перші 16 років це було звичайне «режимне» періодичне видання у царині охорони пам'яток. Як офіційний орган Українського товариства охорони пам'яток, часопис мав завдання, покладені на нього тодішньою тоталітарною системою.
Другий етап розвитку збігається з початком горбачовської Перебудови, тобто 1985 роком. Часопис перетворюється на трибуну українського відродження, зокрема у ставленні до старовини та минулого України. Журнал перед здобуттям незалежності стає одним із наймасовіших часописів України, а його наклад на межі 1980-1990-х років сягає 100 тисяч примірників і вище. Навіть у важкі часи початку 90-х часопис не занепав, знизилися лише його наклади.
Із 1988 р. виходив під назвою «Пам'ятки України». Із 1989 р. — науково-популярний ілюстрований журнал, видавався за сприяння Українського фонду культури, концерну «Крим-Континенталь» та Інституту української археографії та джерелознавства імені М. Грушевського НАНУ. Від 1994 р. засновники журналу під назвою «Пам'ятки України: історія та культура» — Міністерство культури України.
На чільне місце вийшли рубрики «На вістрі часу», «Пам'яткознавство», «Архітектурна спадщина», «У глибину віків», «Фольклор та етнографія», «Фонд охорони пам'яток», «Акцент: проблеми, дискусії, експедиції», «Реставрація», «Краєзнавчі студії», «Першодрук» і «Міста заповідні». В останній, зокрема, побачили світ докладні описи Білгорода-Дністровського, Лубен, Бродів, Лебедина, Балаклави, Слов'яногірська, Білої Церкви; було підтримано громадський рух за надання Личаківському цвинтарю у Львові заповідного статусу.
У справі національного відродження України в 80-х рр. ХХ ст. видання має виняткові заслуги, зокрема, у популяризації та утвердженні української національної символіки (в тому числі офіційний першодрук Гімну, Прапора та Герба), героїки козаччини (Всеукраїнська експедиція журналу 1989 р. «Запорозькі січі: зруйноване й заціліле»). 1988 р. редакція журналу започаткувала Чорнобильську експедицію для порятунку історико-культурної спадщини Чорнобильської зони.
На середину 1990-х років припадає початок третього періоду історії видання. З науково-популярного видання перетворюється на наукове, «ваківське» з пам'яткоохоронної проблематики. Наголос робиться на науково-дослідницьких публікаціях з історії архітектури та реставрації пам'яток.
В середині 2011 року, журнал уперше став місячником. За цей час вийшла друком майже 1/5 частина його номерів. Нині журнал видається ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» Міністерства культури України, засновниками від середини 2014 року є Міністерство культури України та Фундація Героя України, Академіка Петра Тронька.
Відділ періодики отримує це видання з 1993 року.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(0562) 47-37-72



Страницы журнала :   1 

 
 

Антиквар
Журнал об искусстве и коллекционировании
 
 

"Журнал, который сейчас перед вами, уважаемые читатели, возможно, несколько необычен по наполнению и интонации. Блестящие эссе и экскурсы наших авторов, среди которых выдающиеся киевские историки, культурологи и искусствоведы, представляют более чем тысячелетнюю военную историю Киева с той мерой публицистической эмоциональности и аналитической отстранённости, которая как раз и позволяет говорить об опыте и уроках прошлого. Особое внимание мы постарались уделить ил¬люстрациям— фотографиям сохранившихся городских фортификаций, произведениям изобразительного искусства, отразившим военные страницы Киева разных эпох, архивным материалам из государственных и частных музейных собраний. Подбирая и компонуя их, мы были поражены тем, как давно напрашивающиеся исторические параллели обретают наглядность и убедительность."
(Анна Шерман, главный редактор)

С данным изданием можно познакомиться в отделе искусства ДОУНБ, по адресу: К. Маркса, 18, 2-й этаж; тел.: 0562-47-45-36

Страницы журнала :   1 

 
 

Просценіум
Театрознавчий журнал
 
 

Журнал "Просценіум" був заснований у 2001 році Львівським національним університетом імені Івана Франка.
У часописі друкують статті з проблем розвитку сучасного українського та світового театру, з питань історії та теорії сценічного мистетцва, методології праці режисера, актора, сценографа. Окрім визнаних у театрознавстві учених та дослідників, відомих практиків театру, у журналі публікують свої статті і початкуючі театрознавці-студенти. Окрему увагу на сторінках видання приділено висвітленню театрально-педагогічного досвіду, регулярно виходять друком переклади п’єс зарубіжних авторів, апробовані сценою. Видання має гарну поліграфію з чудовими фотоілюстаціями.
Журнал виходить три рази на рік і познайомитись з ним можна за адресою пр. К. Маркса, 18, відділ мистецтва, тел.: 47-45-36

Страницы журнала :   1   2 

 
 

Театральний огляд 
 

Журнал присвячений подіям культурного життя в Україні, зокрема тим цікавинкам, що відбуваються в театральній сфері. Нові вистави, цікаві зустрічі, фестивалі, прм'єри та інше.
"...режисер все частіше говорить з глядачем через актора... бо інтерес до людини на сцені завжди щирий" (редактор журналу, театральний критик Людмила Томенчук)
У проекта "Театральний огляд" є інтернет-версія - на сторінках блогу "Україна театральна"

Страницы журнала :   1 

 
 

Українська культура
Культурологічних журнал
 
 


Основні теми — музика, кіно, література, образотворче мистецтво, архітектура, нові медіа, дизайн, фотографія.
Видавець : «Національне газетно-журнальне видавництво».
Засновником видання виступає Міністерство культури України.

Вектором видання є утвердження національної самосвідомості читачів, захист національних пріоритетів у культурі і мистецтві, висвітлення української історії, духовності та науки.
Журнал почав публікувати матеріали про раніше заборонених видатних діячів української культури, церкви, а також діаспори.

Відділ періодики отримує це видання з 1991 року.
Вашої уваги пропонується перша сторінка статті Віктора Вічевського «Тарас Шевченко й усвідомлення національної архітектурної традиції».
До Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.



Страницы журнала :   1 

 
 

Нумізматика і фалеристика
Довідково-інформаційне видання
 
 

Українське журнал для колекціонерів-нумізматів, боністів, фалеристів. Багато корисної та цікавої інформації зі світу колекціонування.
Видається з 1997 року.
Виходить по 4 номера на рік.

Відділ періодики отримує це видання з 1997 року.
Вашої уваги пропонується перша сторінка статті Денисової Т. «До 100-ліття передачі Андреєм Шептицьким Національного музею у Львові в дар українському народові».
До Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.


Страницы журнала :   1 

 

1 2 [3] 4 5 6 7 8 9
 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2006 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека