У цей день 12 липня

 

  У свiтi:
• День синдрому хронічної втоми, або Міжнародний день поширення інформації про синдром хронічної втоми (International Chronic Fatigue Syndrome Awareness Day), або Міжнародний день поінформованості про хронічні імунологічні і неврологічні захворювання. Засновано у 1992 р. З 2010 р. заходи дня проводяться регулярно; символ дня – блакитна стрічка.

• Міжнародний день лімериків (Limerick Day) – жанру гумористичної поезії, що походить з Ірландії та Великої Британії. Відзначається в день народження Едварда Ліра, англійського художника та поета, який вважається родоначальником жанру абсурдистських лімериків – поезії нісенітниць (збірка «Нісенітниця нісенітниць», 1846).

• Міжнародний день медичної сестри (International Nurses Day). Відзначається з 1971 р. за рішенням Міжнародної ради медсестер, а до цього – Міжнародної федерації Червоного Хреста, в день народження Флоренс Найтінгейл (1820–1910). За ініціативи МОЗ України з 1997 р. цей день відзначається і в Україні.

• 210 років із дня народження Віктора Івановича Григорóвича, українського педагога, славіста, одного з основоположників слов'янської філології в Російській імперії, автора праці праці «Слов'янські наріччя». Помер 31 грудня 1876 р.

• 205 років від дня народження Флоренс Найтінгейл, англійської сестри милосердя, організаторки і керівниці загону санітарок під час Кримської війни 1853–56 рр., статистика, засновниці системи підготовки кадрів середнього та молодшого медперсоналу у Великої Британії, авторки книг «Нотатки про чинники, що впливають на здоров'я, ефективність і управління шпиталями британської армії», «Як потрібно піклуватися про хворих». Померла 13 серпня 1910 р.

• 160 років із дня народження Софії Ананасівни Окуневської-Морачевської, української лікарки, освітянки, феміністки та ерудитки, першої жінки-лікарки в Австро-Угорщині, укладачки словника української медичної термінології, громадської діячки, учасниці феміністичного руху в Західній Україні, авторки оповідання «Пісок. Пісок!» та розвідки «Родинна неволя в піснях і обрядах весільних». Померла 24 лютого 1926 р.

• 155 років від дня народження Якова Феофановича (Теофанович) Чепіги-Зеленкевича. українського педагога, психолога, громадського діяча, автора проєкту української школи, українських шкільних підручників, понад 150 наукових праць, «До національної школи», «Національність і національна школа», «Ґрунтовні принципи нормальної школи», «Психофізіологічні основи правопису», «Національне виховання», «До трудової вільної школи!», «„Трудова школа“ П.П. Блонського», «Азбука трудового виховання й освіти», «Практична трудова педагогіка», які вплинули на розвиток педагогічної науки в Україні у 1920–1930 рр. Помер 22 серпня 1938 р.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека