У цей день 12 травня

 

  У свiтi:
• Всесвітній день дій в сфері військових витрат. День ініційований Міжнародним бюро миру та Інститутом політичних досліджень з метою підвищення обізнаності про суми грошей, витрачених на збройні сили.

• Міжнародний день польоту людини в космос (International Day of Human Space Flight). Відзначається згідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН з 2011 р. у день польоту російського космонавта Ю.О. Гагаріна на космічному кораблі «Восток-1» 12 квітня 1961 р.

• Всесвітній день авіації та космонавтики. Відзначається за рішенням (протокол п. 17) 61-ї Генеральною конференції Міжнародної авіаційної федерації (1968). Увічнити день запропонував космонавт Г. Титов, дублер Ю. Гагаріна. Сьогодні це свято набуло нових традицій – у багатьох містах світу відбуваються так звані «Юр’єві ночі», в яких можуть брати участь усі бажаючі.

• День «Облиште все і прочитайте» (Drop Everything and Read Day). Відзначається в день народження Б. Клірі (12.04.1916–25.03.2021), американської дитячої письменниці як свято читання, покликане нагадати сім'ям, що читання є пріоритетною діяльністю у їхньому житті.

• День працівників ракетно-космічної галузі України. Відзначається згідно з Указом Президента України №230/97 від 13.03.1997 р.

• Всесвітній день хом’яка (World Hamster Day). День інінційований на згадку дня у 1930 р., коли професор Єврейського університету Ізраїль Ахароні та сирійський гід та мисливець Георгіус Халіл Таан вирушили у захоплюючу експедицію – пошук на кукурудзяному полі сирійських хом'яків і знайшли повне гніздо з матір'ю та її 11 дитинчатами.

• 12 квітня (з вечора) – 20 квітня (до вечора) — Песах (Пайсох), або Пасха – найдавніше з єврейських свят, пов’язане з однією з найважливіших подій у єврейській історії – Виходом із єгипетського рабства близько 3300 років тому, в 2448 р., за єврейським календарем. Згадка про Вихід – звільнення євреїв від рабства в середині XIII століття до н. е. (Біблія, Книга Виходу, гл. 12–15) – основа іудаїзму. В Ізраїлі це свято семиденне, за його межами – восьмиденне.

• 95 років від дня народження Мирослава Володимировича Поповича, українського філософа, доктора філософських наук, голови (з 1985) та президента (з 1990) Філософського товариства України, автора праць «О философском анализе языка науки», «Логіка і наукове пізнання», «Философские вопросы семантики», «Мировоззрение древних славян», «Микола Гоголь», «Україна і Європа: праві і ліві», «Раціональність і виміри людського буття», «Нарис історії культури України», «Червоне століття». Помер 10 лютого 2018 р.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека