Протягом мiсяця 


У відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто інформаційну локацію «Віктор Зарецький: київський Клімт з власним стилем» із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року», присвячену 100-річчю від дня народження українського живописця-монументаліста, графіка, педагога, громадського діяча, одного із лідерів руху шістдесятників, який все своє творче життя працював, сміливо шукаючи та змінюючись у царині живопису. Для відвідувачів представлено публікації, присвячені життєвому й творчому шляху митця.


        

 Протягом мiсяця 


У патентно-технічному відділі з нагоди Міжнародного дня жінок та дівчат у науці було розгорнуто книжкову виставку «Жінки в науці: від мрії до відкриттів». З виставки відвідувачі дізналися про жінок-вчених, якими пишається світ, таких, як Марія Скадовська-Кюрі, Розалінд Франклін, Дороті Кроуфут-Годжкін, Ліза Мейтнер, Барбара Мак-Клінток, Гертруда Елайон.

фото

 Протягом мiсяця 


«Наші знання - це наша свобода».

Книжково-ілюстративну виставку розгорнуто в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку».
Знання – це свобода і незалежність, бо освічена людина не піддається маніпулюванню. Знання – це найсильніша зброя, бо освічена людина здатна вщент розбити будь-яку брехню чи міф. Знання – це майбутнє, бо освічена людина знає як змінити світ на краще.
Виставка рекомендує найбільш ефективні ресурси бібліотеки для вивчення англійської, мови міжнародного спілкування – словники, підручники, енциклопедії, бестселери, художню літературу, адаптовану художню літературу, фільми-лідери світового прокату і рекомендовані кінокритиками, настільні навчально-розважальні ігри. Матеріали будуть корисні всім, хто вивчає мову і цікавиться культурою англомовних країн та покращує навички читання і перекладу.

фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Нові виклики і нові можливості для української молоді.

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.
Виставка буде цікавою і корисною для учнівської та студентської молоді, старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання, науковців, які готові для стажування за кордоном. Всі відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути освіту в США,  викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.ін.
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як академічний Фулбрайт, студентська стипендія Хампрі та FLEX для школярів.

фото  фото


 Протягом мiсяця 


У патентно-технічіному відділі щочетверга користувачі отримували безкоштовні консультації патентного повіреного України Валерія Авраменка в «Інформаційно-правововому Центрі «Інтелектуальна власність» з питань охорони інтелектуальної власності.

фото  

 Протягом мiсяця 


Попри війну щодня в «Хабі цифрової освіти» продовжуємо навчати користувачів освоювати нові цифрові інструменти та здобувати нові знання і навички засобами інтернету, навчаємо користуватися державними послугами на порталі та в застосунку Дія. 

фото    фото

 Протягом мiсяця 


У патентно-технічному відділі на виставці нових видань «Не пропустіть новинку» користувалися попитом книжки зі створення штучного інтелекту. 


 Протягом мiсяця 


На виставці-вітрині «Творці майбутнього» пригортала увагу відвідувачів ідея, яка вже здійснилися зараз, а саме «Бойові безпілотники» генія та новатора - Миколи Тесла. Він створив радіокерований човен і представив його громадськості в 1898 році в парку Медісон-Сквер. 8 листопада 1898 року Нікола зареєстрував патент #613,809 на пристрій дистанційного керування за допомогою радіосигналів.

 1 Лютого 


Суботній навчально-психологічний мікс.

Поновлено зустрічі всіх бажаючих спілкуватися англійською мовою по суботах в центрі «Вікно в Америку». Активісти англомовного клубу «Добра розмова» можуть приєднатися до зустрічі офлайн і онлайн за номером ZOOM-конференції.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 3 Лютого 


У відділі документів з питань мистецтва до 100-річчя від дня народження українського живописця-монументаліста, графіка, педагога, громадського діяча, одного із лідерів руху шістдесятників Віктора Зарецького відбулась мистецька година «Віктор Зарецький - майстер пейзажу та жанрової картини», під час якої відвідувачам представили інформаційну локацію «Віктор Зарецький: київський Клімт з власним стилем», розгорнуту у відділі, та продемонстрували лекцію мистецтвознавиці Діани Клочко «Віктор Зарецький: життя і стилі». Присутні ознайомилися з життєвим й творчим шляхом митця, творча натура якого була широко відкрита усій розмаїтості культури, вільна у використанні мистецьких стилів, систем, прийомів та засобів вираження, й драматична доля якого не зламала його особистість, а навпаки зробила сильнішим.


          

 3 Лютого 


В межах інформаційно-просвітницького проєкту «Бібліотека в суспільстві знань: підвищення інформаційної культури» відбулася зустріч зі студентами Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій, яка пройшла під гаслом  «Розширюємо інформаційні кордони». Під час заходу майбутні діловоди дізналися про корисні сервісні можливості бібліотеки у  освітньому процесі,  переглянули сайт бібліотеки та  ознайомилися із роздатковими матеріалами «Сучасний молодіжний сленг»

      

 3 Лютого 


Нічого не завадило зустрітися із студентами ДНУ, які вирішили проходити переддипломну практику у відділі документів іноземними мовами. Спочатку – знайомство із сайтом ДОУНБ, з його розділами. Особливу увагу приділили ресурсам та можливостям при роботі із сайтом. Потім обирали завдання. Вибір пав на розділ «Україніка», де майбутні перекладачі англійської, німецької та французької мов обрали собі інформацію для перекладів.


фото  фото

 4 Лютого 


У межах реалізації регіонального проєкту для ветеранів ТитаниUA у відділі читальних залів відбулась година спілкування «Життя під час війни», на якій  був запропонований тематичний огляд «Читання для релаксації» про  книги, що допоможуть зняти стрес та відео перегляд «Стресостійкість. Як навчитися давати собі раду» https://www.youtube.com/watch?v=TrXklg-UWS4&ab_channel=Ternopil-ZborivArcheparchy. 

 Також рекомендована різноманітна художня література для душевного читання, яка допоможе відволіктись від тривожних життєвих моментів.  

фото 1  фото 2

 4 Лютого 


У відділі документів з питань мистецтва розпочато цикл відеопереглядів «Точка опори. Діячі культури і мистецтва» демонстрацією відвідувачам інтерв’ю з актором та телеведучим Геннадієм Попенком. Співробітники відділу представили відвідувачам публікації з періодичних видань, в яких йдеться про актора та фільм, в якому він знявся. Традиційно відеоперегляд закінчився обговоренням та ознайомленням з представленими публікаціями.


              

 4 Лютого 


У Центрі Європейської інформації, що працює у відділі документів іноземними мовами, організовано локацію «Україна в серці Європи: діалог, розвиток, єдність», яка містить матеріали про важливість взаємодії України з Європейським Союзом, демонструючи прагнення до єдності, стабільного розвитку та культурного діалогу.
фото


 4 Лютого 


«Англійська у колі друзів» - шукаємо нових волонтерів-модераторів!

Покращення навичок спілкування англійською мовою в онлайн-клубі з волонтерами-іноземцями. Зустрічі відбувалися у форматі конференцій на платформі ZOOM.
Бібліотечні активісти спілкуються англійською, повторюють граматику, обмінюються неординарними думками, лінками-посиланнями, діляться позитивом і психологічно підтримують один одного у складний воєнний час в Україні.Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», технічний модератор зустрічей Світлана Усенко, ілюструвала розповіді учасників підходящими зображеннями, щоб запам’ятовування нової англійської лексики відбувалося ефективніше.
 
Повнiше
 

 5 Лютого 


До 115-річчя від дня народження Галини Мазепи у краєзнавчому відділі відбувся біографічний екскурс та перегляд книжкової виставки «Яскравий світ українки з Венесуели».
Галина Мазепа-Коваль - українська і венесуельська художниця, ілюстраторка, графік, дитинство якої пройшло у Катеринославі.
Картини Галини Мазепи були нагороджені й відзначені на багатьох конкурсах. У 1956 році в Венесуелі на Національному салоні її твір отримав першу нагороду, яку вручив сам президент країни. Цю відзнаку мисткиня здобула за рельєфну картину, на якій була зображена Божа Матір Покрова, що тримала рушник, прикриваючи ним човен-чайку з козаками. Цей твір, який отримав високе визнання в країні її проживання, як і багато інших її робіт, став для художниці засобом знайомства чужого для неї світу з близькою та рідною їй українською тематикою і традиціями. Завдяки своєму таланту, наполегливості та важкій праці вона змогла донести українське мистецтво до широкої аудиторії.

    

 5 Лютого 


У відділі документів іноземними мовами пройшло засідання австрійського культурологічного клубу за темою «Шедеври австрійської літератури», яке було сповнене атмосферою творчого натхнення. Учасники мали змогу зануритися у світ видатних австрійських письменників, їхніх творів та ідей, які вплинули на розвиток світової літератури. Зачитали уривки із твору Франса Кафки «Перевтілення» мовою оригіналу. Потім відбулось відкрите обговорення: «Які ідеї з австрійської літератури актуальні сьогодні?», де учасники дискутували про внесок австрійських письменників у світову літературу.
фото  фото  фото


 5 Лютого 


В англомовному кіноклубі: Віримо у користь кінодетективів.

Для шанувальників англомовного кіно в кіноклубі центру «Вікно в Америку» було організовано перегляд фільму «Афера Томаса Крауна» (англ. The Thomas Crown Affair) — американський фільм-детектив 1999 року, знятий режисером Джоном МакТірнаном. Фільм – римейк однойменного фільму 1968. Захопливий сюжет фільму розгортається на тлі краєвидів Нью-Йорка. Томас Краун нечувано багатий, пересичений життям і жадає нових вражень. Тому він організовує викрадення багатомільйонної картини Моне з місцевого музею. Кетрін Беннінг — слідчий зі страхової контори підключається до поліцейського розслідування. 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 6 Лютого 


       Виставка-діалог «Повернення українців в Україну: проблеми та перспективи"  фокусується на питанні повернення українців, які через російсько-українську війну залишили країну. У центрі уваги — виклики та можливості, які постають перед людьми, що повертаються в Україну, та перед державою при неповерненні мільйонів українців. В матеріалах виставки аналізується як повернення українців може позитивно вплинути на розвиток країни, зокрема в контексті людського капіталу, інновацій, бізнесу.  
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото


 6 Лютого 


У патентно-технічному відділі, у рамках роботи «Хабу цифрової освіти» пройшла інформаційна година з переглядом освітнього серіалу «Майбутні лідери ШІ». На заході присутні дізнались про принципи роботи та використання мовних моделей, оцінку етичних ризиків ШІ, розпізнавання упереджень, застосування ШІ в різних сферах. 


 6 Лютого 


Подорож до Лондону разом з Енолою.

5 років тому серед англомовної підліткової аудиторії набув популярності  художній детективний фільм від сервісу Netflix «Ено́ла Холмс» (англ. Enola Holmes, 2020), головна героїня якого – кмітлива й рішуча молодша сестра Шерлока Холмса. У пошуках зниклої матері смілива дівчина Енола Холмс застосовує свої детективні навички, щоб перехитрити старшого брата Шерлока і допомогти лорду-втікачеві. А нещодавно бібліотека отримала настільну гру, створену за мотивами фільму.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 7 Лютого 


У відділічитальних залів пройшла презентація книги Марини Гримич «Умерови: історія родини на тлі кримськотатарського національного руху ХХ–ХХІ століття», разом з пані Мариною виступив зі спогадами один із героїв книги – український кримськотатарський політик, член Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров. Авторка розповіла, як виникла ідея написання такої книги, про роботу над нею, спілкування з Ільмі Умеровим та іншими членами цієї родини. Марина Гримич – доктор історичних наук, кандидат філологічних наук, професор, директор видавництва «Дуліби». Авторка понад 200 наукових праць, науково-популярних статей, різножанрових романів. Її книги вражають своєю історичною достовірністю та витонченою українською мовою.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 7 Лютого 


У відділі документів іноземними мовами відбулось засідання клубу любителів англійської мови та літератури «English reading in the Library». Читали твір О. Генрі «Little Speck in Garnered Fruit». Долучитися до участі в онлайн режимі можна на майданчику ZOOM:  ідентифікатор конференції – 81772882404, код доступу 3r8yG3 - щосуботи та щопонеділка о 19-00.


фото  фото

 7 Лютого 


«Зірки книжкового Всесвіту»

У відділі абонемента відкрито першу бібліо-поличку зарубіжних письменників-ювілярів, чиї імена залишили вагомий слід в літературі (цикл «Зірки книжкового Всесвіту»). Бібліо-поличка січня – березня знайомить з творами прозаїків-фантастів Айзека Азімова, Карела Чапека, Гаррі Максвела Гаррісона, іспанського поета Педро Кальдерона де ла Барки, японського письменника Юкіо Місіми, англійських письменників Джералда Малколма Даррелла та Енн Бронте, американського письменника Сінклера Льюїса, а також творами для дітей братів Грімм. 


фото  фото  фото  фото  фото

 8 Лютого 


Англійська фонетика для всіх бажаючих.

Активісти англомовного клубу «Добра розмова» мали можливість поспілкуватися англійською мовою в інформаційно-ресурсному центрі і офлайн, і онлайн за номером ZOOM-конференції. Зараз центр не має активного іноземця-волонтера, тож ми звернулися до навчального відео Вені Пака з Лос-Анжелесу, який має чудовий каліфорнійський акцент і багато лексично-фонетичних вправ для всіх бажаючих покращити свою англійську.
фото  фото  фото  фото


 10 Лютого 


 Для учнів ліцею №1 5-х класів у відділі читальних залів відбувся урок літератури за темою «Письменники рідного краю». Присутні дізнались багато про цікавого письменника самородка, етнографа, фольклориста Івана Манжуру, який писав для дітей вірші, казки-поеми. Також прослухали уривки з його творчого доробку.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 11 Лютого 


У відділі документів з питань мистецтва в межах циклу відеопереглядів «Точка опори. Діячі культури і мистецтва» відвідувачам продемонстрували інтерв’ю із співачкою, акторкою, режисеркою Наталією Половинкою та представили публікації з періодичних видань, в яких йдеться про акторку та фільм, в якому вона виконала головну роль й отримала понад 10 відзнак на різноманітних кінофестивалях у номінаціях «краща акторка» та «краща жіноча роль». Відеоперегляд закінчився обговоренням та ознайомленням з представленими публікаціями.


              

 11 Лютого 


 Щорічно 11 лютого ми відзначаємо Міжнародний день жінок і дівчат у науці -  символічну дату, яка утверджує рівний доступ жінок і дівчат будь-якого віку до досягнень і розвитку науки, техніки й інновацій. Патентно-технічний відділ долучився до відзначення цього свята та провів захід. Основний доповідач патентний повірений України Авраменко Валерій розповів про жінок-науковиць, які зробили значний внесок в розвиток науки. Під час заходу присутні переглянули презентацію «Жінки в науці: від мрії до відкриттів» з якої дізналися про світових та сучасних українських жінок-науковиць та погортали сторінки книг з книжково-ілюстративної виставки, яка була розгорнута до цього свята.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 11 Лютого 


Завжди приємно, коли до бібліотеки завітають допитливі маленькі читачі, для яких у відділі читальних залів у формі активного діалогу відбулась пізнавальна година «Неосяжний космос». Учні молодших класів школи «Абрикос» до оповідача зустрічі ставили запитання, додавали свої думки і знання на цю тему. Тож всі залишились дуже задоволеними такому цікавому спілкуванню.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 12 Лютого 


Англомовний кіноклуб: Романтична історія для шанувальників кіно.

Члени англомовного кіноклубу  подивилися прекрасний фільм «Незабутній роман» (англ. An Affair to Remember). Це – голлівудська романтична комедія з Кері Грантом і Деборою Керр в головних ролях. Виробництво США, 1957 року, режисер Лео Маккері. Це римейк стрічки 1939 «Love Affair» («Любовний роман»), того ж режисера.
Успіху фільму дуже сприяла пісня «Незабутній роман» (Our Love Affair) – композитор Гаррі Воррен, слова – Лео Маккері і Гарольд Адамсон.
Фільм номінувався на «Оскар» у чотирьох категоріях (1958). Американський інститут кіномистецтва вписав «Незабутній роман» до списку «100 найкращих американських фільмів про кохання» за всю історію кіно (під № 5).


фото  фото  фото


 12 Лютого 


  У відділі абонемента відбулася презентація ілюстративно-документальної виставки «Кохання без умовностей: топові романтичні романи». Увазі відвідувачів представлена добірка романтичних романів, серед яких класичні та сучасні твори українських і зарубіжних авторів. Серед них романи про жіночі долі у творах Марко Вовчка, Ольги Кобилянської, Павла Загребельного, Володимира Лиса, Дари Корній, Наталії Гурницької, Світлани Талан, Сари Джіо, Елізабет Гілберт, Крістіни Лорен та інших.
фото  фото  фото  фото  фото


 12 Лютого 


Сьогодні у краєзнавчому відділі відбулась лекція «Життя та діяльність Майї Кашель» з циклу просвітницьких заходів «Видатні жінки Придніпров’я».
Присутні дізналися цікаві факти біографії М. Кашель відомої в Україні та В’єтнамі у першу чергу як перекладачка творів в’єтнамських поетів і письменників на українську мову, популяризатор культури в’єтнамського народу, яка, попри недугу, пройшла непростим шляхом самостійного опанування освіти, в’єтнамської мови й перекладацького фаху.

    

 12 Лютого 


Продовжується знайомство учнів 5-х класів ліцею №1 про життя та творчість письменників-земляків рідного краю за освітньою програмою з української літератури. Діти прослухали цікаву розповідь про видатного українського письменника Олеся Гончара та дізнались про його дитячі мрії, чому він собі взяв псевдоним  Олесь Гончар, а не залишив собі старе прізвище, а також про його різножанровий творчий доробок.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 13 Лютого 


У краєзнавчому відділі відбулась презентація книги Миколи Мироненка «Постаті», присвяченої 125-річчю з моменту започаткування вищої технічної освіти на Придніпров’ї.
У книзі нарисів наведено дев’ять окремих розвідок про вчених-зачинателів та засновників наукових шкіл в галузі металургії – М. Циплакова, М. Ісаєнка, П. Рубіна, А. Виноградова, О. Чекмарьова, К. Стародубова, П. Ємельяненко, К. Буніна та Я. Осаду.

        

 13 Лютого 


У патентно-технічному відділі в межах реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні відбудбулась інформаційна година «Цифрова рівність - рівні можливості для всіх». На заході обговорювалися шляхи усунення цифрової нерівності та забезпечення доступності сучасних технологій для всіх, незалежно від віку, статі, соціального статусу проживання чи місця.

 13 Лютого 


В межах реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні в патентно-технічному відділі було організовано інформаційну годину «Цифрова рівність – рівні можливості для всіх». На заході обговорювалися шляхи усунення цифрової нерівності та забезпечення доступності сучасних технологій для всіх, незалежно від віку, статі, соціального статусу проживання чи місця.

    

 13 Лютого 


Мандрівка бібліотекою це завжди не просто цікаво, а для учнів другого класу ліцею сучасної освіти було надзвичайним відкриттям можливості пізнавати світ через книгу, а ще записатися і брати читати книгу вподобайку в універсальній науковій бібліотеці. За час бібліотечної подорожі діти дізнались: які є важливі причини читати книжки, як це можливо зробити, де і як зберігаються книги,  що таке книжкові каталоги  і навіщо вони потрібні. Наприкінці зустрічі продивились повчальний мультфільм «Книжкова країна». Тому подорож продовжується…
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 13 Лютого 


Долаєм бар’єри і перешкоди – спілкуємося!

Для учнів ліцею №22 ДМР відбулися навчально-розважальні онлайн зустрічі (5 уроків/ 65 школярів), присвячені популярному у всьому світі «Дню Святого Валентина» - Дню закоханих.
Для керівника інформаційно-ресуосного центру «Вікно в Америку» Світлани Усенко це була чудова нагода розповісти про історію і традиції цього свята в англомовних країнах.  Зараз для юних українців – це свято серед буднів воєнного стану, нагода згадати про романтику, привітати ровесників, до яких відчуваєш симпатію. Учні дізналися, що прийнято дарувати коханим і дорогим людям, -  квіти, цукерки, ведмедиків, повітряні кульки та інші приємні подарунки. Найцікавіше – зробити вітальну листівку власноруч. У презентації були зразки і рекомендації як зробити «валентинку» – невелику листівку із зізнанням у коханні. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 13 Лютого 


З глибокої давнини людство складає шану книзі – другу та пораднику. Ось чому дуже важливо спрямувати читання так, щоб дитина не розгубилася у книжковому морі, а спілкування з книгою стало звичним та щоденним. Під час бібліотечного уроку «Книга – ваш помічник» для школярів молодших класів приватного ліцею сучасної освіти фахівці відділу багато уваги приділили популяризації довідкових видань. Дітлахи із задоволенням гортали сторінки різноманітних енциклопедій, атласів та словників та знаходили відповіді на свої запитання.

      

 13 Лютого 


До відділу рідкісних та цінних документів з екскурсією завітали учні з ліцею сучасної освіти. Майбутні читачі познайомились з унікальними ресурсами сектору, з зацікавленістю послухали про різноманітні колекції книг, погортали фоліанти та книжки-малютки.
фото  фото  фото  фото  фото


 13 Лютого 


«Яблука до Яблук» та «Активуй!».

Настільні англомовні ігри напередодні Дня Святого Валентина об’єднали чарівних жінок для спілкування англійською. Чим більше учасників за столом – тим більше варіантів добраних пар іменних-прийменник для аналізу у грі «Яблука до Яблук». Значення деяких слів довелося уточнювати за допомогою електронного словника, але гравці справилися з усіма викликами. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 14 Лютого 


У День св. Валентина в багатьох країнах світу відзначають ще й  Міжнародний день дарування книги (International Book Giving Day).  Відзначається за ініціативи засновниці сайту дитячої книги Delightful Childrens Books (США) Еммі Бродмур з 2012 р. та об’єднує всіх, хто дарує книги дітям і прищеплює їм любов до читання.


фото

 14 Лютого 


«Бібліотека – знання та позитивне мислення під рукою». Презентація ресурсів КЗК «ДОУНБ» для учнів Дніпровського ліцею №22.

Керівник інформаційно-ресурсного центру Світлана Усенко привітала старшокласників ліцею №22 ДМР та їх вчителя історії пані Анжеліку Михайлову з Днем Святого Валентина  або Днем закоханих, що є одним із найбільш романтичних та очікуваних свят у багатьох країнах світу.  Старшокласники дізналися про події 1834 року, коли було відкрито першу бібліотеку в Придніпровському краї (Катеринославська губернія, м.Катеринослав). Перша колекція містила близько 200 книг і газет, що були  відображені першим бібліотекарем у каталозі (описі колекції). Зараз бібліотека – це велика наукова установа, яка надає інформаційні послуги офлайн і онлайн (дистанційно), видає спеціальні краєзнавчі видання і покажчики, гуртує науковців на тематичних заходах, навчає людей літнього віку сучасним технологіям, всіх бажаючих  – англійській мові, організує дозвілля відвідувачів, залучає до мистецтва.
Бібліотека пишається створеним інформаційним порталом «ДніпроКультура». Тут молодь знайде багато унікальної інформації про події і видатних діячів краю. Електронний каталог допоможе швидко віднайти і замовити потрібну літературу.


фото  фото  фото

 14 Лютого 


У відділі документів іноземними мовами відбулось засідання клубу любителів англійської мови та літератури «English reading in the Library».  Обговорювали книги, що прочитали, їх сюжети, дії героїв. Долучитися до участі в онлайн режимі можна на майданчику ZOOM: ідентифікатор конференції – 81772882404, код доступу 3r8yG3 - щосуботи та щопонеділка о 19-00.


фото  фото

 15 Лютого 


Дочекалися морозів? Ми так!

Активістам англомовного клубу «Добра розмова» довелося долати снігові замети, щоб зустрітися з однодумцями і поспілкуватися англійською мовою. Розпочати бесіду допомогли «Картки Кетті». Цей навчальний набір має багато карток з питаннями на всі смаки. Дуже різнилися відповіді на здавалося б просте питання – «Хто є вашою улюбленою людиною?».  Пан Віктор не визнає авторитетів, пані Світлана періодично захоплюється кимось з кіноакторів, бо любить кіно, а пані Катерина симпатизує одному естрадному співаку, якого бачила зблизька, і була вражена його працьовитістю і талантом. Далі імпровізували – згадували дещо з минулого і для цього використали дієслова минулого часу. 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 16 Лютого 


  До Дня єднання України у відділі абонемента відбувся відеорепортаж «У єдності сила!». День єднання - свято, яке нагадує нам про важливість єдності, згуртованості та любові до своєї країни. Працівники відділу розповіли  читачам про значення слова «єдність», переглянути відеорепортаж за темою та почитати вірші про Україну, про її мужній народ. Користувачі познайомилися з виданнями виставки «Свята моя і рідна Україна».
фото  фото  фото  фото


 17 Лютого 


В межах інформаційно-просвітницького проєкту «Культура академічної доброчесності», започаткованого ДОУНБ та НТУ «Дніпровська політехніка» відбулася лекційна зустріч «Академічна культура сучасного студентства» зі студентами І курсу курсу фінансово-економічного факультету. Головна мета проєкту – допомогти студентській молоді дізнатися більше щодо загальних основ та принципів академічної доброчесності, видів і форм плагіату, ступеня відповідальності за прояви академічної недоброчесності, норм відповідальності за чинним законодавством України, правил наукового цитування та використання міжнародних стилів бібліографічних посилань. Під час зустрічі було наголошено на можливості Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки щодо ефективного інформаційного пошуку надійних джерел інформації та супроводження академічного освітнього процесу. 


              

 18 Лютого 


У відділі документів з питань мистецтва відбувся черговий відеоперегляд із циклу «Точка опори. Діячі культури і мистецтва». Цього разу відвідувачам продемонстрували інтерв’ю з актором, педагогом Олегом Стефаном, який грав у театрах міст Харкова, Львова і Києва, знімався у кіно.


          

 18 Лютого 


У відділі документів з питань мистецтва в межах інформаційно-освітнього проєкту «Гендерна культура: діалог рівності» відбулась інформаційна година «Софія Левицька й українська ксилографія ХХ ст.» із циклу «Жінка в мистецтві». Відвідувачам розповіли про життєвий та творчий шлях художниці, представили видання з фонду відділу, в яких йдеться про мисткиню та її творчість.


                  

 18 Лютого 


Безсумнівно, всі знають найвідомішу авторку детективного жанру Агату Крісті, яка за своє життя опублікувала понад 60 детективних романів, 6 психологічних романів (під псевдонімом Мері Вестмакотт) та 19 збірок оповідань. У театрах Лондона було поставлено 16 її п'єс. Книги Агати Крісті видано тиражем понад 4 мільярди екземплярів і перекладено більш ніж 100 мовами світу. Але може мало хто знає, що окрім великого бажання писати і придумувати закручені сюжети у своїх творах, вона пережила  у своєму особистому  житті дуже неприємну для себе подію-зраду чоловіка, і з-за якої їй прийшлося зникнути на  деякий час. Про це вона скупо писала в своїй «Автобіографії», але на основі реальних фактів у 1979 році на екрани вийшов фільм «Агата», перегляд якого відбувся у відділі читальних залів. Також були представлені з фонду бібліотеки книги письменниці та книга- біографія про Агату Крісті французької авторки Югетт Бушардо.




фото 1  фото 2  фото 3  фото 5  фото 4

 19 Лютого 


Для учнівської молоді ВПУ№17 відбулась патріотична експрес година «Витоки символу України» , присвячена Дню Державного Гербу України і Дню героїв Небесної сотні. Обидві державні календарні дати дуже тісно пов’язані між собою., тому що в них заложений український дух. Через змістовну розповідь оповідача відділу читальних залів присутні дізнались про історію створення українського герба, про його різні варіанти, також згадали події Революції Гідності та про мужніх героїв-патріотів , які постраждали внаслідок ворожої кулі, і які завзято любили свою країну та бажали кращого для неї. Слава українському народові!


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 19 Лютого 


У відділі періодики в рамках регіонального проєкту "Читаємо разом. Письменники, короновані словом" організовано усний журнал  "Сильні жінки й непрості долі: літературний світ Оксани Забужко" .  
Повнiше
 
фото  фото    фото  фото  фото  фото


 19 Лютого 


До Дня Державного Герба України у відділі документів з питань мистецтва був проведений тематичний перегляд «Василь Кричевський – творець Герба Української Свободи». Учасники ознайомилися з життям і творчістю видатного українського художника, дізналися про його внесок у розвиток архітектури, декоративно-ужиткового мистецтва та графічного дизайну. Як художник, він брав участь навіть у становленні та розвитку національного кінематографа, але на жаль, більшість кінострічок за участю Василя Кричевського було знищено радянською цензурою. На заході відбулась презентація альбому «Василь Кричевський: орнаментні композиції», в якому подано близько 200 взірців орнаментів, що зберігаються в музеях України й приватних колекціях, та перегляд відеоресурсу «Василь Кричевський та герб УНР». Наприкінці учасники обговорювали важливість збереження національної пам’яті та ідентичності.
                  


 19 Лютого 


   До Дня Героїв Небесної Сотні у відділі періодики був проведений перегляд «Ангели свободи: пам’ятаємо їхній подвиг», на якому були представлені матеріали про причини та наслідки Революції Гідності, про героїв Небесної сотні та соціальні інформаційні кампанії щодо їх вшанування. Також був презентований проєкт від Українського інституту національної пам’яті «Голоси Революції гідності», який складається з 13 коротких роликів із фрагментами спогадів та міркувань про Революцію гідності. Переглянути всі ролики можна за посиланням

https://www.youtube.com/playlist?list=PLitKIb_cEyqdEkIBcYrih9qjiVfZXNCa_


фото  фото  фото  фото  фото

 19 Лютого 


  «Маємо честь представити: ювіляри краю»

Краєзнавча книжкова поличка «Маємо честь представити» відділу абонемента у лютому присвячена 135-річчю від дня народження видатного українського вченого-правознавця, засновника української школи міжнародного приватного та публічного права Володимира Михайловича Корецького - «Від батька до сина. Сім’я Корецьких».
Також надана інформація про українського письменника Василя Івановича Сокола (псевдонім Андрій Шпичка) - «Український подвижник Василь Сокіл», 120 років від дня народження якому виповнюється 5 березня. Ознайомитися з його життям і творчістю можливо звернувшись на портал «ДніпроКультура».
 


фото  фото

 19 Лютого 


Англомовний кіноклуб: фільм для шанувальників готичних романів та вікторіанської епохи.

Члени англомовного кіноклубу  подивилися прекрасний фільм «Нортенгерське абатство» (англ.  Northanger Abbey, 2007). Це друга екранізація пародійно-готичного роману «Нортенгерське абатство» англійки Джейн Остін.
Висока якість екранізації була гарантована сценарієм, створеним Ендрю Девісом, автором літературних адаптацій, до таких фільмів як «Гордість та упередження» (1995), «Кімната з видом», «Холодний дім», «Емма» та інші.
Глядачі були зосередженні на діалогах героїв фільму, яких було багато навколо головної героїні Кетрін Морланд, молодої жінки зі скромного дворянського роду. Разом з героїнею ми подорожували до популярного водного курорту у Баті, гуляли його вулицями, познайомилися з Генрі Тілні.  Незважаючи на перешкоди, між Кетрін і Генрі розквітає глибоке і справжнє кохання, яке долає бар'єри, накладені суспільними очікуваннями.
Всі події фільму відбувалися на фоні прекрасних англійських краєвидів. Глядачі насолодилися британською вимовою акторів, хоча і багато разів заглядали у словники, щоб уточнити значення слів.
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 20 Лютого 


У відділі читальних залів для студентської молоді коледжу культури Dnipro Art College  відбулась онлайн інформаційно-патріотична година спілкування «Вони бажали кращого», на якій присутнім нагадали про історію Державного Герба України і як  цей важливий  символ країни змінювався і про його остаточний вигляд, а також і про патріотів Героїв Небесної сотні, які захищали та зараз ЗСУ  захищають цей символ свободи. Бажаючи висловлювали свої думки. І для допомоги освітньої програми були запропоновані  цікаві документальні джерела про українську символіку та спогади від сучасників подій того часу.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 20 Лютого 


В патентно-технічному відділі у рамках роботи «Хабу цифрової освіти» відбулась інформаційна година з переглядом освітнього серіалу «ChatGPT для підвищення власної ефективності». На заході присутні дізналися, про основи штучного інтелекту та нейромереж, про сфери застосування ChatGPT, включно з перекладом та аналізом тексту. Особлива увага в серіалі приділялась етичним питанням та конфіденційності при роботі з ChatGPT.


фото

 20 Лютого 


До Дня Героїв Небесної Сотні у краєзнавчому відділі відбулась інформаційна година «Сергій Нігоян – вірменський юнак з українським серцем» під час якої згадали трагічні сторінки минулого, вшанували пам’ять людей, їхній подвиг і сміливість, які дали поштовх до боротьби, що триває і зараз. До уваги присутніх було презентовано бібліографічний покажчик «Небесна сотня: герої не вмирають!», у якому зібрано джерела про героїв Небесної сотні, вшанування їх пам’яті на Дніпропетровщині та в Україні.

  

 20 Лютого 


Чергове засідання краєзнавчого клубу «Ріднокрай» було присвячено 5-річчю від дня заснування Комунального закладу «Музей спротиву Голодомору» Дніпровської міської ради. Історик та зберігач фондів Музею спротиву Голодомору Олександр Сухомлин розповів як виникло питання про необхідність створення у м. Дніпро спеціалізованої установи з вивчення Голодомору та ознайомив з сучасними напрямками роботи закладу.

      

 20 Лютого 


Презентація ресурсів КЗК «ДОУНБ» для учнів Дніпровського ліцею №22.

Старшокласники дізналися про події 1834 року, коли було відкрито першу бібліотеку в Придніпровському краї (Катеринославська губернія, м.Катеринослав). Перша колекція містила близько 200 книг і газет, що були  відображені першим бібліотекарем у каталозі (описі колекції). Зараз бібліотека – це велика наукова установа, яка надає інформаційні послуги офлайн і онлайн (дистанційно), видає спеціальні краєзнавчі видання і покажчики, гуртує науковців на тематичних заходах, навчає людей літнього віку сучасним технологіям, всіх бажаючих  – англійській мові, організує дозвілля відвідувачів, залучає до мистецтва. 
Повнiше
 
фото  фото

 20 Лютого 


До міжнародного дня рідної мови у відділі рідкісних і цінних документів розгорнуто книжкову виставку «Її Величність - мова!». Відвідувачі познайомилися з різними виданнями, присвяченими рідній мові: словниками, довідниками, підручниками.
фото  фото


 20 Лютого 


«В їх серцях жила Україна» 

У відділі абонемента відбулася година пам’яті до Дня Героїв Небесної Сотні. З учасниками заходу ми вшанували пам'ять тих, хто загинув під час Революції Гідності 2014 року, хто віддав життя за свободу, демократію та європейське майбутнє України. Присутні познайомилися з добіркою видань по темі заходу.


фото

 21 Лютого 


У краєзнавчому відділі відбулась презентація книжкової виставки «Світ врятує слово» до Дня рідної мови. Присутнім на заході були представлені книги, які розкривають тему мови, літератури, культури. Обговорили цитати відомих письменників про силу слова та його вплив на суспільство та провели дискусію «Чи може слово змінити світ?»
Відвідувачі мали змогу долучитися до читання уривків з книг мовами національних меншин.

    

 21 Лютого 


В межах розмовного клубу «Спілкування - без вагання» до Міжнародного дня рідної мови у відділі документів з питань мистецтва відбулась музична година «Мовні барви в українській пісні», під час якої учасники прослухали та обговорили улюблені пісні, серед яких: «Ой у лузі червона калина…», «Чорнії брови, карії очі», «Ніч яка місячна, зоряна, ясная» та інші, розбирали лексику та граматичні конструкції, використані в піснях, які сприяють кращому розумінню пісень і допомагають розширити словниковий запас, а також знайомилися з презентованими виданнями, представленими на виставці «Музика – це мова почуттів».


              

 21 Лютого 


 У відділі читальних залів для учнів ліцею сучасної освіти відбулась експрес пізнавальна година «Такий знаний і незнаний Всесвіт», на якому допитливі дітлахи дізнались про Галактику, про відомі зірки і процеси їх взаємодії.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 21 Лютого 


У відділі читальних залів до Міжнародного дня рідної мови пройшла зустріч письменників Дніпропетровщини, читачів, бібліотекарів і студентів ВСП "Фаховий коледж електрифікації Дніпровського державного аграрно-економічного університету". Присутні почули виступ місцевих поетес, а також представника литовської громади області Владислава Лукаускаса, також відбулись презентації нових книг від представників НСПУ Дніпропетровської області Еліни Заржицької та Володимира Кільченського. В теплій невимушеній атмосфері, говорили про важливість збереження рідної мови, про розвиток і поширення, про ризики втрати тієї чи іншої мови.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7


 21 Лютого 


Міжнародний день рідної мови (International Mother Language Day) під пильним оком Дмитра Яворницького.

Активісти бібліотеки та центру «Вікно в Америку» радо відгукнулися на запрошення наукового співробітника Дніпровського національного історичного музею п.Валентини Коваленко долучитися до наукової конференції до Дня материнської мови.
Зустріч розпочалася біля виставочної експозиції та продовжилася у бібліотеці музею. Було цікаво почути від Оксани  Рутковської про мови, якими спілкувалися наші пращури та майстер клас з готської мови. Присутні познайомилися з готським алфавітом та спробували написати своє ім’я рунами. Тетяна Цимлякова навела маловідомі факти про мовне законодавство 1917-1918 років. Юний студент-історик Антон Кістол чудово опанував англійську, мову міжнародного спілкування і дав цінні поради як вивчати мову. Валентина Коваленко розповіла про Європейську хартію … та мов меншин, один з документів, який регулює мовне законодавство в багатомовних та двомовних країнах світу.
Тож головною метою заходу було наголосити на важливості дослідження і збереження стародавніх мов, на збереженні багатства української мови та необхідності вивчати мову міжнародного спілкування – англійську.
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 21 Лютого 


У відділі документів іноземними мовами відбулось засідання клубу любителів англійської мови талітератури «English reading in the Library».Читали твір Марка Твена «Mistaken Identity».Долучитися до участі в онлайн режимі можна на майданчику ZOOM:  ідентифікатор конференції – 81772882404, код доступу 3r8yG3 - щосуботи та щопонеділка о 19-00.



 21 Лютого 


Виставку-реквієм під назвою «Війна — сумніше слів немає» організовано у відділі періодики. Вона присвячена 3-й річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну і має на меті виразити глибину болю,трагедій та руйнувань, які принесла війна. Вона нагадує про важливість пам’яті, підтримки та солідарності в часи війни.

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото

 21 Лютого 


  «Рідна мова пелюсткова»

 Історико-літературний екскурс до Дня рідної мови відбувся у відділі абонемента для учнівської молоді. Ми говорили про цінність кожної мови та необхідність її збереження. Згадали тернистий шлях, яким пройшла українська мова в умовах століть заборон, утисків і обмежень. Попри ці перешкоди, українці зберегли свою мову, яка є основою національної ідентичності та культури. Учасників заходу познайомили з виданнями по темі.



фото  фото

 22 Лютого 


Досвід ≠ мудрість.

Центр «Вікно в Америку» запросив наукових працівників Дніпровського національного історичного музею п.Валентину Коваленко та Антона Кістола до зустрічі в англомовному клубі «Добра розмова». п.Валентина К. зробила повідомлення про історію появи Міжнародного дня рідної мови, які цілі має відзначення цього свята зараз. Вона проаналізувала «Європейську хартію регіональних мов або мов меншин» (1992). Україна ратифікувала цей документ у 1999 році. Нашу мову знають і цінують в Європі. Цим документом ми послуговуємося в вибудові української мовної політики.
Питання рідної мови тісно пов’язане з питанням мовознавства і сучасного розвитку мови. Було цікаво дізнатися про наукове дослідження В.Коваленко про  використання рідкісної мови племені черокі для шифрування американських військових повідомлень в роки Другої світової війни. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 24 Лютого 


До святкування Дня незалежності Естонії у відділі рідкісних і цінних документів презентовано книжково-предметну інсталяцію естонського народного епосу
фото  фото  фото


 24 Лютого 


У відділі читальних залів до третьої річниці російсько-української війни відбувся огляд книжкової виставки «Битва за життя. Хроніки війни». На виставці представлені нові цікаві джерела спогадів сучасників та учасників низки описаних подій, роздуми та аналіз історії взаємин України та Росії, і головне, розглянуті причини війни, яка обумовлена самою природою країни з імперськими міфами та її архаїчною формою правління. Хроніки того, як нав’язана Росією війна- спроба знищити незалежну Україну- призвела до зміцнення української національної ідентичності та дала змогу світові краще пізнати Україну і навчила  сприймати її як одну з європейських держав. Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись з правдивою історією та знайти відповіді на головні питання сьогодення.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 24 Лютого 


За ініціативою Молодіжної ради м. Кам’янського та Дніпра  для студентської молоді у відділі читальних залів відбулась краєзнавча година «Роберт Лісовський: український  митець та патріот», на якій присутні дізнались про життя та творчість митця Придніпров’я родом з м. Кам’янського  українського художника-графіка, який займався станковою та книжковою графікою, декоративно-ужитковим мистецтвом, сценографією та дизайном.Також оповідач Владислав Сідовський  розповів про причини еміграції  митця під час буремних революційних подій в Україні 1917-1921р.р.  Була презентована рідкісна біографічна книга Романа Яціва «Роберт Лісовський (1893-1982) :дух лінії». На честь митця були перейменовані вулиці в м. Камянське, Дніпрі та Київі
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 24 Лютого 


  «Героїка сьогодення»

Сьогодні, 24 лютого виповнюється 3 роки з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. У ці дні українці об’єднуються, щоб знову привернути увагу світової громадськості до війни. Колектив та відвідувачі відділу абонемента зібралися на годину спілкування, щоб згадати передумови, початок і перебіг російсько-української війни, поділилися враженнями про прочитану літературу, вшанувати пам’ять тих, хто віддав своє життя за нас… Слава Україні! 


фото  фото  фото

 25 Лютого 


У відділі читальних залів до дня народження Лесі Українки відбувся огляд літератури з життя та творчості видатної української письменниці"Жіночі портрети Укрвїни. Леся Українка".25 лютого 1871 року народилася Лариса Петрівна Косач - Леся Українка. Вона була, як усі діти. Тільки талановита, , бо володіла понад десятком  європейських мов, знала вітчизняну і світову літературу, історію, філософію, культуру стародавніх і сучасних народів Сходу та Європи, займалася перекладами, чудово грала на фортепіано й писала цікаві живописні полотна. Але уславилась як видатний поет і геніальний драматург.«Хто вам сказав, що я слабка…»- це її висловлювання і думка з якою вона жила і багато творила. Згадати коротку біографію Лесі Українки можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=v6mrp1jrGqY&list=PLYdgnXx3fvb7Yy0i00Xyed0OFDbU2c3UX&index=1&ab_channel=BogdanGolenia



фото 1

 25 Лютого 


У відділі документів з питань мистецтва в межах циклу відеопереглядів «Точка опори. Діячі культури і мистецтва» відвідувачі переглянули інтерв’ю із акторкою театру і кіно Дарєю Легейдою, батько й чоловік якої під час повномасштабного вторгнення росії до України долучилися до Збройних Сил України. Про життя та творчість акторки під час російської-української війни, про те, як справляється з переживаннями за близьких їй людей і всіх тих, хто боронить країну і надає можливість іншим продовжувати жити й працювати, присутні дізналися під час перегляду.


          

 25 Лютого 


На черговій зустрічі регіонального онлайн проєкту «Українці у світі», яка відбулась у краєзнавчому відділі, письменник-краєзнавець Микола Чабан виступив з лекцією «Іван Огієнко – українізатор освіти та церкви».
Присутні дізналися про життєвий шлях Івана Огієнка — як він перекладав Біблію українською, складав словники, керував міністерством освіти УНР, а потім Українською автокефальною православною церквою.
Все своє життя діяч віддав зростанню духовності українського народу, утвердженню національної самосвідомості, служінню державності й Українській православній церкві.
На зустрічі для бібліотек області презентували проєкт «Збережена Україніка: цифровий архів української діаспори» та зробили огляд книг Івана Огієнко з колекції джерел, переданих в дар Канадським Товариством Приятелів України м. Торонто.


        

 25 Лютого 


 «Магія казки: шлях до гармонії» 

У межах реалізації регіонального проєкту для ветеранів ТитаниUA у відділі абонемента організована бібліотечна зустріч з дітьми, серед яких і діти військових. Через взаємодію з казковими персонажами Котигорошком і Змієм («Східна казка» Юрія Корецького) ми намагалися розвивати у дітей креативність та навички вирішення проблем, трансформації негативних емоцій. Дерево бажань допомогло учасникам зберегти віру в безпечне майбутнє.



фото  фото  фото

 25 Лютого 


В межах проєкту «Гендерна культура: діалог рівності» фахівці ВНІіБ в режимі онлайн провели інформаційну зустріч «Гендерна рівність в освіті» для освітян області. Відбулася презентація посібника від Центру гендерної культури «Гендерна компетентність вчительства: сутність і складники», в межах якої присутні дізналися про гендерні стереотипи, що існують та заходи щодо їх подолання в сучасному шкільному середовищі. Розглянуто основні розділи Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 р. в Україні, проаналізовано зміст заходів, спрямованих на формування гендерної компетентності професійної спільноти освітян. Загалу також був презентований покажчик документів і матеріалів «Гендерна рівність: проблеми і перспективи» з фондів ДОУНБ. 

        

 26 Лютого 


У відділі читальних залів для учасників Університету третього віку відбулась  пізнавальна лекція від фахівців ВСП «Дніпровський РВ ДУ Дніпропетровського ОУКТХ МОЗ» за темами «Харчування в  старшому віці» та «Безпека довкілля і як уберегти себе від видимої загрози».  Оповідачі лікар з гігієни здоров’я Онасенко Тетяна Михалівна  та зав.відділу нагляду та профілактики неінфекційних хвороб Браженко Петро Петрович  доступно розповіли та відповіли на  основні питання присутніх.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 26 Лютого 


Англомовний кіноклуб: Проблеми бізнеса для «чайників».

Члени англомовного кіноклубу вчергове зустрілися, щоб подивитися англомовне кіно і з користю провести час. Вони подивилися мело-драматичну комедію «Стажер» (англ.  The Intern, 2015) продюсерки і сценаристки Ненсі Меєрс,
«Стажер» – це історія про 70-річного вдівця Бена (у ролі незрівнянного актора Роберта Де Ніро), який усвідомив, що вихід на пенсію – тільки початок нового етапу життя. Він стає стажистом в онлайн-магазині модного одягу. Всі члени команди, зокрема керівниця, молоді й не знають як реагувати на стажиста у віці. Проте Бен змінює їхні погляди на життя. Глядачі були зосередженні на діалогах героїв фільму, встигали насолодитися краєвидами Нью-Йорка, осягнути питання бізнесу по-американські та вибудову стосунків між закоханими. 
Повнiше
 


 27 Лютого 


На черговому засідання Дніпровського генеалогічного товариства у доповіді «Межі генеалогії - коли і як можна (або треба) закінчувати дослідження?» про свої досягнення і проблеми розповів ветеран товариства Валентин Володимирович Кожевніков.
На заході презентовано проєкт «Збережена Україніка: цифровий архів української діаспори». Члени товариства ознайомилися з розділом «Колекції» на бібліотечному сайті де представлені повнотекстові цифрові ресурси про культуру, мистецтво та історію України та отримали рекламні закладки «Збережена Україніка: цифровий архів української діаспори».

      

 27 Лютого 


У патентно-технічному відділі у рамках роботи «Хабу цифрової освіти» відбудбулась інформаційна година з переглядом освітнього серіалу «Як діяти в надзвичайних ситуаціях» на платформі Дія. Освіта. На заході присутні дізналися про  алгоритми дій у критичних ситуаціях: під час пожеж, обстрілів, на воді, під завалами, а також при хімічних і радіаційних загрозах. 

фото

 27 Лютого 


За регіональним проєктом «Читаємо разом. Письменники, короновані словом» у відділі читальних залів відбулась флешбук-презентація «Богдана Матіяш: любов і світло починається в віршах» творів сучасної української авторки та знайомство з її творчістю. 


фото 1  фото 2  фото 3

 27 Лютого 


У відділі читальних залів наші постійні читачі школи «Абрикос» знову знайшли для себе цікаві книжки вподобайки. 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 27 Лютого 


З метою поглиблювати розуміння гендерних питань в українському суспільстві для студентської та учнівської молоді у відділі читальних залів відбулась просвітницька лекція «Гендер та гендерна рівність» для студентської молоді коледжу культури Dnipro Art College  та ВПУ 17 від представників Міжнародного порятунку IRC. Зустріч відбулась у формі діалогу та висловлювання своїх думок всіх учасників заходу.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 27 Лютого 


До свят Масниці відділом рідкісних і цінних документів проведено народознавчу годину "Колодій". Учні школи "Абрикос" дізналися про цікаві традиції українського народу та особливості святкування Масляної в кожен день тижня, ознайомилися з приказками та прислів’ями про Масляну, розгадували загадки та згадували улюблені страви.


фото  фото  фото  фото  фото

 28 Лютого 


У відділі рідкісних і цінних документів розгорнуто виставку однієї книги на честь фінського і карельського національного поетичного епосу «Калевала». 
Повнiше
 
фото  фото  фото

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека