Дніпропетровська обласна громадська організація
«Дніпровське генеалогічне товариство»

 

«Дніпровське генеалогічне товариство» – цє культурно-просвітницьке та науково-дослідницьке об’єднання громадян, які досліджують власні родоводи та родоводи видатних осіб Придніпров’я.
    2008 року група постійних членів краєзнавчого клубу «Ріднокрай», який з кінця 1990 року працює при краєзнавчому відділі ДОУНБ, ініціювала і через деякий час заснувала громадську організацію «Дніпровське генеалогічне товариство» (ДГТ). До нього входять люди різного віку, професій, уподобань, але усіх їх об’єднує інтерес до свого коріння, історії роду. Очолюють роботу ДГТ історики: директорка Дніпропетровського міського юридичного ліцею Тетяна Недосєкіна (голова ради товариства), доцент ДВНЗ «НГУ» Ігор Кочергін (заступник ради товариства) та завідувачка краєзнавчого відділу ДОУНБ Ірина Голуб (член Ради товариства).
    ДГТ діє при краєзнавчому відділі Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки у формі клубних зібрань. Засідання відбуваються щомісячно, в останній четвер о 16.00 годині. Члени товариства доповідають про свої дослідження, пошуки, знахідки, отримують консультації професійних істориків і своїх більш досвідчених колег, діляться враженнями про роботу в архівах України та зарубіжжя, генеалогічні конференції тощо.
   Частина членів ДГТ має численні публікації і навіть книги за результатами власних досліджень. Наприкінці 2012 року бібліотека підготувала і видала перший випуск альманаху ДГТ «Витоки», до якого увійшли півтора десятки статей членів товариства. Історики краю оцінили цей альманах як дуже цінне видання, аналогів якому на Дніпропетровщині поки що немає.
    Активно висвітлюють роботу ДГТ та її окремих членів ЗМІ Дніпропетровська. Про це свідчать матеріали в газетах, теле- та радіопередачі.

 


 

 


автор емблеми ДГТ
Олександр Харлан

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

49006, м.Дніпропетровськ, вул.Савченка,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2013 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека